Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chevron
02.02.2014 07:38

Coraz gorsze wyniki Chevrona. Branża naftowa dołuje

Zyski drugiego co do wielkości w USA koncernu naftowego wyniosły w 2013 r. około 21,4 mld dolarów. Były o 18 proc. niższe niż w roku poprzednim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chevron mat.pras.)

Zyski Chevrona, drugiego co do wielkości w USA koncernu naftowego, wyniosły w 2013 r. około 21,4 mld dolarów i były o 18 procent niższe aniżeli w roku poprzednim. Najgorszy był czwarty kwartał, w którym spadły o 32 procent w porównaniu do tego samego okresu 2012 r.

Koncern przypisuje ten spadek zysków zmniejszeniu się produkcji w skali światowej i spadkowi zysków z produktów rafinacji ropy naftowej.

_ - Światowe ceny ropy i zyski z produktów jej rafinacji były generalnie niższe aniżeli w 2012 r. Te czynniki i zmniejszone dochody ze sprzedaży aktywów oraz zwiększone koszty - wszystko to sprawiło, że zyski były mniejsze _ - oświadczył w ogłoszonym w piątek komunikacie prezes i dyrektor Chevrona John Watson.

Chevron poszedł więc w ślady Exxon Mobil, największego światowego koncernu naftowego, który również ogłosił, że jego dochody roczne i kwartalne spadły wskutek spadku produkcji i cen.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: chevron, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, czołówki, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz