Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
coty
28.12.2013 07:10

Coty wchodzi do Emiratów. Tam największe wzrosty

Firma, której przychody sięgnęły w zeszłym roku 4,6 mld dolarów, wzmacnia swoją pozycję na wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Coty mat.pras.)
Michele Scannavini, dyrektor generalny Coty Inc.

Czołowy międzynarodowy koncern kosmetyczny Coty Inc. wraz z Chalhoub Group i Jashanmal - dystrybutorami towarów luksusowych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - ogłosił dzisiaj utworzenie Coty Distribution Emirates LLC, nowej spółki joint venture, której działalność będzie miała na celu wzmocnienie pozycji Coty na rynku ZEA.

Spółka joint venture jest elementem strategii wejścia na rynek ZEA oraz ma zapewnić większy dostęp do oferty jej marek. Nowy podmiot umożliwi również konsolidację dystrybucji produktów Coty i zapewni spójność strategii marketingowej na tym kluczowym rynku._ _

_ - Zjednoczone Emiraty Arabskie w ciągu ostatniej dekady odnotowały stabilny wzrost i stanowią jeden z głównych rynków wschodzących dla Coty i całej branży kosmetycznej - _ uważa Michele Scannavini, dyrektor generalny Coty Inc.

_ - Współpraca z Chalhoub i Jashanmal na Bliskim Wschodzie do tej pory układała się wyjątkowo pomyślnie, więc cieszymy się, że dzięki zawiązaniu nowej spółki joint venture działalność Coty obejmie ten ważny dla nas rynek _ - dodaje._ _

Z transakcji zadowoleni są także dyrektorzy arabskich partnerów koncernu._ - Jesteśmy przekonani, że założenie nowej spółki joint venture wzmocni naszą współpracę, wychodząc jednocześnie naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów w tym regionie _ - mówi Patrick Chalhoub, dyrektor generalny Chalhoub Group.

Coty Inc. to jeden z liderów globalnej branży kosmetycznej. Przychody netto za rok finansowy zakończony 30 czerwca 2013 r. sięgnęły 4,6 mld dolarów. Firma jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku.

Firma została założona w Paryżu w 1904 r. i specjalizuje się w produktach kosmetycznych. Jej oferta obejmuje zapachy, kosmetyki kolorowe oraz produkty do pielęgnacji skóry i ciała, które można nabyć w ponad 130 krajach i regionach całego świata.

W ofercie produktów Coty znajdują się takie globalne marki, jak: adidas, Calvin Klein, Chloe, Davidoff, Marc Jacobs, OPI, philosophy, Playboy, Rimmel oraz Sally Hansen.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: coty, business news, strategie firm, manager, strategie, prosto z firm, z rynku, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz