Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Credit Suisse zapłaci 2,6 mld dolarów kary

0
Podziel się:

Jeden z największych szwajcarskich banków, przyznał się, że pomagał w unikaniu płacenia podatków przez zamożnych Amerykanów i zgodził się zapłacić rządowi USA 2,6 mld dolarów kary.

Credit Suisse zapłaci 2,6 mld dolarów kary
(materiały prasowe)

Credit Suisse, jeden z największych szwajcarskich banków, przyznał się, że pomagał w unikaniu płacenia podatków przez zamożnych Amerykanów i zgodził się zapłacić rządowi USA 2,6 mld dolarów kary - poinformował Departament Sprawiedliwości.

Według dziennika _ Financial Times _, podczas trwającego wiele lat śledztwa szwajcarski bank nie w pełni współpracował z władzami USA.

W lutym tego roku szef Credit Suisse, Amerykanin Brady Dougan (na zdjęciu), przyznał przed jedną z podkomisji Senatu USA, że bank naruszył przepisy podatkowe, ale winą za to obciążył nieliczną grupę pracowników Credit Suisse.

Z jednego z raportów wynika jednak, że aż 1,8 tysiąca pracowników szwajcarskiego banku było zaangażowanych w ukryciu na ponad 22 tysiącach kont około 10 mld dolarów przed amerykańskim fiskusem. Dougan twierdził, że chodziło o około 7 mld dolarów.

Władze USA już od dawna tropią banki, głównie szwajcarskie, które pomagają bogatym Amerykanom w unikaniu płacenia podatków.

W 2009 roku inny szwajcarski bank, UBS, przyznał się, że pomógł ukryć przed amerykańskim fiskusem prawie 18 mld dolarów należących do 19 tysięcy obywateli USA. Ze względu na to, że szybko przyznał się do winy i w pełni współpracował z władzami USA, musiał zapłacić _ jedynie _ 780 mln dolarów kary.

Czytaj więcej w Money.pl
PKO BP dowolnie ustalał odsetki. 29 mln zł kary Decyzja UOKiK nie jest jeszcze ostateczna. Bank już zapowiedział, że się od niej odwoła. - _ Kara jest nieadekwatna do wagi przedstawionych zarzutów _ - uważa bank.
2 minuty czytania Przelewy online, karty płatnicze i systemy płatności elektronicznych - za zakupy w sieci możemy płacić na kilka różnych sposobów. Płatności elektroniczne to w większości przypadków odpowiedniki tradycyjnych metod płatności - jak płatność przelewem lub kartą płatniczą - tyle, że dostosowane do specyfiki i realiów internetu. Większość działających w sieci sklepów oferuje swoim klientom możliwość płacenia na kilka sposób.
USA nakładają sankcję na rosyjski bank Resort finansów umieścił Tempbank - mały bank, którego biuro centralne znajduje się w Moskwie - na liście instytucji objętych sankcjami, co de facto odcina go od amerykańskiego systemu finansowego.
Comarch poszerzył współpracę z bankiem z Dominikany Projekt polegał na wymianie istniejącej platformy lojalnościowej.
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)