Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ctl logistics
20.02.2014 06:00

CTL Logistics zwiększa przewóz towarów. Co dalej?

Szans na rozwój biznesu spółka upatruje w większym zaangażowaniu m.in. na rynku niemieckim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CTL Logistics)
Jacek Bieczek, prezes CTL Logistics

Grupa CTL Logistics odnotowała w 2013 roku ponad 5-procentowy wzrost przewozów pod względem masy towarów i 6-procentowy w pracy przewozowej. Spółka działa aktywnie w Niemczech. W 2014 roku chce wyraźnie zwiększyć liczbę partnerów biznesowych z tego kraju. Prezes Jacek Bieczek (na zdjęciu) myśli też o krajach Beneluksu.

W ocenie zarządu spółki to bardziej niż zadowalający efekt realizacji i rozwoju kontraktów w minionym roku. Podkreślana jest przy tym trudna sytuacja na rynku przewozów towarowych w Polsce.

W Polsce w 2013 roku koleją przewieziono ogółem 233 mln ton ładunków czyli o 0,81 procent więcej niż rok wcześniej. Z tego 6,77 procent stanowiły towary przewiezione przez Grupę CTL (15,79 mln ton). Transport tego tonażu osiągnięto wykonując pracę przewozową na poziomie 3,5 mld tkm, co dało Grupie CTL 6,82-procentowy udział w rynku.

Według Jacka Bieczka, prezesa zarządu, to zasługa rozwoju profilu działania grupy jako kompleksowego operatora logistycznego oraz wzrostu popytu na transport kolejowy w drugiej połowie minionego roku. Prognozy na 2014 rok sugerują utrzymanie popytu na stabilnym, wysokim poziomie.

- _ W dużym stopniu bazujemy na długoterminowych kontraktach ze sprawdzonymi partnerami w branży energetyki zawodowej, górnictwa, chemii oraz dynamicznie rozwijającego się rynku przewozów intermodalnych _ - podkreśla Jacek Bieczek. - _ W minionym roku po bardzo dobrych doświadczeniach współpracy z Euroterminalem Sławków i armatorem morskim Maersk, sfinalizowaliśmy umowę, w ramach której jeszcze intensywniej będziemy powiększali nasz udziału w rynku przewozów kontenerów _.

Jak zaznacza Jacek Bieczek, kolejowe przewozy towarowe są nadal jedną z najważniejszych gałęzi działalności grupy, ale nie jedyną. Na rozwój oraz pozycję na rynku wpływa przede wszystkim kompleksowość oferty logistycznej. W zakres niej szybko rozwijają się inne usługi, np. obsługa bocznic kolejowych, inwestycje infrastruktury kolejowej, dostawy surowców, obsługa procesów produkcyjnych klienta i inne.

- _ Ostatnie zawarte przez CTL Logistics kontrakty wskazują kierunek, w jakim się rozwijamy. Kompleksowa oferta i usługa związana z obsługą procesu nawęglania dla EDF, rozbudowana oferta logistyczna dla transportu drewna, samochodów, stali czy zagospodarowanie ubocznych produktów z energetyki zawodowej i górnictwa, to tylko niektóre z nich. W ten sposób przenosimy ciężar naszych działań transportowych na zupełnie nowe tory _ - komentuje prezes.

W 2014 roku CTL Logistics stawia także na nową jakość w obsłudze przewozów obejmujących rynek niemiecki. W 2013 roku spółka CTL Logistics GmbH przewiozła ogółem ponad 2,8 mln ton ładunków przy pracy przewozowej w wysokości ponad 969 mln tkm.

- _ Na zachodzie Europy szukamy systematycznie nowych klientów. Teraz koncentrujemy się głównie na rynku niemieckim i w krajach Beneluksu. Bardzo nam zależy na zwiększeniu liczby partnerów biznesowych i to jest nasz niezmienny cel również w 2014 roku _ - zapowiada Bieczek.

Obecnie CTL Logistics GmbH posiada główną siedzibę w Berlinie, a wkrótce otworzy także nowy oddział w Dusseldorfie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ctl logistics, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, gospodarka polska, z rynku, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz