Notowania

cps
22.07.2015 18:36

Cyfrowy Polsat przedterminowo spłaca miliardowy kredyt

Spłata kredytu zrealizowana zostanie pod koniec lipca a środki pochodzą z emisji obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

Cyfrowy Polsat, który należy do miliardera Zygmunta Solorza-Żaka, spłaci przed terminem 1 mld zł kredytu. Przedpłata planowana jest na 29 lipca. To bardzo dobra wiadomość dla akcjonariuszy, na tak kosztowną decyzją nie byłoby dziś stać chyba nikogo innego w Polsce.

Wcześniej Cyfrowy Polsat przeprowadził emisję niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych serii A o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł. Obligacje będą notowane na rynku Catalyst. Wśród inwestorów, którzy objęli papiery, znalazło się szereg funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, jak również Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

- Emisję obligacji przeprowadziliśmy w relatywnie trudnych warunkach rynkowych, co jest tym większym sukcesem i potwierdzeniem bardzo dobrych perspektyw dla rozwoju naszej Grupy. Cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, co jest dla nas dużym powodem do zadowolenia, zwłaszcza w świetle ostatnich niekorzystnych wydarzeń na rynkach finansowych i kryzysu greckiego. Natomiast wprowadzając obligacje na rynek Catalyst, daliśmy inwestorom kolejny instrument atrakcyjnej i stabilnej inwestycji w grupę Cyfrowy Polsat - powiedział członek zarządu ds. finansowych, Cyfrowy Polsat i Polkomtel Tomasz Szeląg.

Spółka podała, że cena emisyjna jednej obligacji wyniosła 1 tys. zł i była równa cenie nominalnej. Obligacje podlegają wykupowi po 6 latach, a dniem wykupu jest 21 lipca 2021 r. Oprocentowanie jest zmienne, oparte o stawkę WIBOR 6M (dzisiaj 1,79 proc.), powiększoną o marżę 2,5 punktu procentowego dla wskaźnika zadłużenia w danym okresie niższego lub równego 3,5:1. Obecnie oprocentowanie wyniosłoby 4,29 proc.

Jeśli wskaźnik zadłużenia spółki będzie wyższy, to oprocentowanie wzrośnie maksymalnie o 0,75 punktu procentowego. Odsetki wypłacane będą co pół roku.

Notowania tygodniowe akcji Cyfrowego Polsatu

- To bardzo duża jak na polski rynek emisja obligacji korporacyjnych, dzięki której skutecznie dywersyfikujemy źródła finansowania, zyskując jeszcze większą elastyczność biznesową. Marża, jaką uzyskaliśmy w procesie budowania księgi popytu jest bardzo atrakcyjna, zważywszy na charakterystykę instrumentów niezabezpieczonych. Cieszymy się, że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju po raz kolejny podjął decyzję o zainwestowaniu w rozwój naszej grupy. Współpraca z tak uznanym inwestorem daje nam nie tylko dużo satysfakcji, ale stanowi potwierdzenie stabilności i atrakcyjności naszego biznesu oraz słuszności obranej strategii rozwoju naszej grupy - dodał Szeląg.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: cps, business news, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz