Notowania

Cyfrowy Polsat ma Polkomtela w garści

To kolejny krok do przejęcia 100 procent udziałów w spółce, która kontroluje Polkomtela. Po transakcji Grupa Cyfrowy Polsat stanie się wiodącą grupą medialno-telekomunikacyjną w regionie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Stawinski/REPORTER)

To kolejny krok do przejęcia 100 procent udziałów w spółce, która kontroluje Polkomtela. Po transakcji Grupa Cyfrowy Polsat, kierowana przez Dominika Libickiego (na zdjęciu) wraz z Polkomtelem stanie się jedną z największych polskich firm oraz wiodącą grupą medialno-telekomunikacyjną w regionie.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju przyjął ofertę nabycia akcji, a tym samym uzyskania statusu akcjonariusza Cyfrowego Polsatu po przejęciu przez Cyfrowy Polsat spółki Metelem, będącej właścicielem spółki Polkomtel, operatora komórkowego sieci Plus.

W wyniku transakcji Cyfrowy Polsat nabędzie około 16,23 proc. udziałów Metelem należących do EBOiR. W zamian EBOiR obejmie akcje w warunkowo podwyższonym kapitale zakładowym Cyfrowego Polsatu reprezentujące około 7,39 proc. kapitału zakładowego Cyfrowego Polsatu.

- _ Z radością przyjęliśmy informację o decyzji EBOiR dotyczącej udziału w transakcji nabycia Metelem. Nie tylko umożliwi nam ona przejęcie 100 proc. udziałów w spółce, która w pełni kontroluje Polkomtel, ale stanowi dla nas potwierdzenie zasadności realizacji transakcji i przyjętej logiki biznesowej _- mówi Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowy Polsat S.A.

- _ EBOiR wspiera tę transakcję, ponieważ stworzy ona wyjątkową w tym regionie Europy połączoną platformę medialno-telekomunikacyjn _ą - dodał Izzet Guney, dyrektor kierujący grupą ds. informatyki i łączności w EBOiR.

Po transakcji Grupa Cyfrowy Polsat wraz z Polkomtelem stanie się jedną z największych polskich firm oraz wiodącą grupą medialno-telekomunikacyjną w regionie. Przychody proforma nowej Grupy Cyfrowy Polsat na koniec 3 kw. 2013 r. wyniosłyby 9,7 mld zł, EBITDA 3,9 mld zł, marża EBITDA 40,1 proc. , a operacyjne przepływy pieniężne 3,6 mld zł.

Skonsolidowane zadłużenie netto proforma po połączeniu wyniosłoby 3,1x EBITDA, a celem Zarządu jest obniżenie tego wskaźnika poniżej 2,5x dług netto/EBITDA do końca 2016 r. Finalizacja transakcji jest oczekiwana w połowie 2014 r., z zastrzeżeniem spełnienia pewnych warunków prawnych dla transakcji, opisanych szczegółowo w raporcie bieżącym Cyfrowego Polsatu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cyfrowy polsat, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, telekomunikacja, manager, strategie, prosto z firm, gospodarka polska, z rynku
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz