Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czt
23.12.2014 00:57

Czerwona Torebka podpisała umowę. Sprzeda Małpkę

Do finalizacji umowy brakuje jeszcze m.in. zgody UOKiK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arch. Czerwona Torebka)

Czerwona Torebka oraz jej spółki zależne podpisały z Forteam Investments Limited, przedwstępną umowę sprzedaży wszystkich akcji spółki Małpka za 362,34 mln zł - podała spółka Czerwona Torebka w komunikacie.

Finalizacja transakcji uzależniona jest od kilku warunków, w tym uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad Małpką przez kupującego.

W umowie znajduje się zapis o możliwości udzielenia spółce Małpka SA przez kupującego dodatkowego finansowania do kwoty 12 mln euro.

Kwota 37,6 mln zł ma zostać zapłacona przez kupującego na rzecz spółki w dniu zamknięcia transakcji sprzedaży akcji, a pozostała część ceny zostanie wpłacona na rachunki bankowe pozostałych sprzedających w ciągu 36 miesięcy zamknięcia transakcji.

Forteam Investments ma ponad 12 mln akcji czerwonej Torebki, uprawniające do wykonywania 16,18 proc. głosów.

_ - Strony uzgodniły w treści umowy, iż w związku z planowaną sprzedażą przez kupującego na rzecz emitenta wszystkich posiadanych przez kupującego akcji emitenta za cenę wynoszącą 37,6 mln zł, cena ta zapłacona zostanie przez jej potrącenie z częścią ceny nabycia przysługującej emitentowi. Strony umowy postanowiły, że sprzedaż akcji Małpka oraz rozliczenie części ceny nabycia płatnej w dniu zamknięcia transakcji nastąpi za pośrednictwem domu maklerskiego _ - napisano w komunikacie.

Pierwszy sklep Małpka Express został otwarty w marcu 2012 r. Obecnie działa blisko 350 sklepów. Małpka Express to sieć sklepów formatu convenience rozwijana na zasadach systemu partnerskiego. Sklepy oferują asortyment spożywczo-monopolowy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: czt, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz