Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czerwona Torebka zdradza plany. Co po sprzedaży Małpki?

0
Podziel się:

Firma sprzedała niedawno sieć sklepów Małpka. Dostanie 362 mln zł.

Paweł Ciszek, prezes Czerwonej Torebki
Paweł Ciszek, prezes Czerwonej Torebki (Czerwona Torebka)
bEJVonat

- Po sprzedaży sieci sklepów Małpka, Czerwona Torebka będzie koncentrować się na segmencie nieruchomości i handlu, szczególnie e-commerce - poinformował prezes Paweł Ciszek.

Mimo dużych nakładów inwestycyjnych spółka utrzymuje płynność finansową i akceptuje "przejściowo ujemną rentowność".

- Otrzymaliśmy bardzo dobrą propozycję sprzedaży Małpki, którą po rozważeniu możliwych scenariuszy rozwoju grupy postanowiliśmy przyjąć. Transakcja powinna być w najbliższym czasie zamknięta, co oznacza, że do grupy wpłynie kwota 362 mln zł - powiedział Ciszek, cytowany w komunikacie.

bEJVonav

Suma bilansowa grupy w 2014 roku wynosi ponad 1,1 mld zł i utrzymuje się na poziomie z roku 2013. Spółka podkreśla wpływ segmentu nieruchomości, który cechuje się znaczącą rentownością na poziomie ponad 51 mln zł i jest gwarantem stabilności grupy. Wszystkie nieruchomości wchodzące w skład tego segmentu mają wartość prawie 490 mln zł.

- Intensywny rozwój wszystkich formatów handlowych realizowanych w minionym roku wymagał dużych nakładów inwestycyjnych. Grupa Czerwona Torebka zachowuje płynność finansową, akceptując przejściowo ujemną rentowność - zapewnił dyrektor finansowy Roland Czechmanowski.

Spółka zaznacza, że oceniając strukturę pasywów, należy zwrócić uwagę na bezpieczną strukturę finansowania - kapitały własne na poziomie 658 mln zł stanowią prawie 60 proc. sumy bilansowej, podczas gdy zobowiązania tylko 40 proc.

- W roku 2015 działalność Grupy Czerwona Torebka będzie się koncentrować na segmencie nieruchomości i handlu, a w szczególności e-commerce (Merlin.pl), którego rozwój pozwoli grupie na osiągnięcie wzrostu wartości - podsumowano w komunikacie.

bEJVonaB

Czerwona Torebka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie 28 grudnia 2012 r. W 2013 r. przejęła spółki Merlin.pl i Małpkę S.A. Ponadto spółka zarządza siecią pasaży handlowych na terenie kraju. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 230,81 mln zł w 2014 r.

bEJVonaW
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)