Notowania

czerwona torebka
28.06.2013 10:21

Czerwona Torebka bliżej przejęcia Małpki Express

Spółka Czerwona Torebka podpisała umowę inwestycyjną dotyczącą akwizycji spółki Małpka. Ostateczna wartość transakcji będzie uzależniona od wyników finansowych tej ostatniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Czerwona Torebka)
Paweł Ciszek, prezes zarządu

Grupa Kapitałowa Czerwona Torebka podpisała umowę inwestycyjną dotyczącą przejęcia spółki Małpka, właściciela sieci sklepów spożywczo-monopolowych Małpka Express. Transakcja ma zostać sfinalizowana na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku.

Czerwona Torebka chce zapłacić za przejmowaną spółkę akcjami, na które do 14 grudnia będzie zakaz zbywania (lock up). W umowie zapisany też został mechanizm claw-back, który uzależnia ostateczną wartość przejęcia od przyszłych wyników finansowych spółki Małpka za 2013 rok.

Jeżeli wykażą one, że osiągnięty wynik operacyjny z uwzględnieniem amortyzacji (EBITDA) będzie miał negatywne odchylenie o ponad 20 procent od założeń wynikających z biznes planu, Czerwona Torebka dostanie zwrotnie prawie 10,9 mln akcji. To połowa z planowanej do emisji maksymalnej puli walorów.

Tym samym będzie skutkowało uzyskanie przez spółkę Małpka gorszego o ponad 20% wskaźnika EBITDA w relacji do zakładanych nakładów inwestycyjnych (CAPEX).

Lock up na połowę przewidzianych do emisji akcji przestanie obowiązywać w momencie, w którym audytowane dane finansowe za 2013 rok nie wykażą powyższych odchyleń.

_ - Przeprowadziliśmy badanie due diligence spółki Małpka. Analizowane dane okazały się zgodne z naszą dotychczasową wiedzą na temat sytuacji finansowej i prawnej przejmowanego podmiotu - _zapewnia Paweł Ciszak, prezes Czerwonej Torebki.

Na początku czerwca spółka podpisała list intencyjny w sprawie przejęcia Małpki Express i złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o udzielenie zgody na koncentrację.

Przejęcie Małpki Express jest drugą dużą akwizycją przeprowadzoną przez Czerwoną Torebkę w tym roku. 9 maja spółka podpisała umowę inwestycyjną dotyczącą wykupienia akcji sklepu internetowego Merlin.pl.

Czerwona Torebka, która ma wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości, nie ukrywa, że będzie rozwijała działalność w sektorze handlowym. _ - Działalność handlowa daje możliwość bardzo dynamicznego zwiększenia skali działania i osiągnięcia wysokiej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału. – _podkreślił Paweł Ciszek.

Spółka zakończyła pierwszy kwartał bieżącego roku z zyskiem netto na poziomie 254 tys. złotych wobec prawie 2,5 miliona zysku w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Czytaj więcej w Money.pl
PKO BP kupi Nordeę za prawie 3 mld zł Nordea nie była w stanie sprostać polskim wymaganiom w obszarze ładu korporacyjnego.
UOKiK wydał zgodę. Szykuje się duże przejęcie Grupa Energa zajmuje się wytwarzaniem, obrotem i dystrybucją energii elektrycznej i cieplnej. Finalizacja transakcji powinna nastąpić w najbliższych tygodniach.
Tagi: czerwona torebka, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz