Notowania

Przejdź na
czerwona torebka
14.05.2013 11:06

Czerwona Torebka ma nowego prezesa. Merlin także

Przesunięcia w zarządach spółki i przejętego przez nią Merlina S.A. spowodowały odsunięcie na dalszy plan dotychczasowej prezes księgarni internetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Czerwona Torebka)
Paweł Ciszek, nowy prezes Czerwonej Torebki S.A.

Prezesem zarządu Czerwonej Torebki S.A. został Paweł Ciszek, który związany jest z firmą od pięciu lat. Wcześniej odpowiadał za sprzedaż powierzchni handlowych w halach Czerwonej Torebki. Na tym stanowisku zastąpił Ireneusza Kazimierczyka, który teraz będzie odpowiedzialny za rozwój przejętej Spółki Merlin.pl S.A.

Anna Bogdańska, dotychczasowa prezes Merlin.pl S.A. pozostanie w zarządzie spółki na stanowisku wiceprezesa.

Zmianę na stanowisku prezesa Merlin S.A. zarząd Czerwonej Torebki uzasadnia potrzebą_ wzmocnienia nowego segmentu grupy. Czerwona Torebka liczy na skokowy wzrost obrotów Merlin.pl. _Pomóc ma w tym rozbudowa sieci punktów osobistego odbioru towaru. W tym celu Czerwona Torebka wykorzysta swoje hale handlowe. _ - Sposób dostarczenia towaru do klienta jest kluczowym elementem w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku e-commerce _ – uważa Ireneusz Kazimierczyk.

Zdaniem Pawła Zawadzkiego, analityka giełdowego portalu Money.pl, zmiana na stanowisku prezesa może być spowodowana chęcią wprowadzenia do przejętej spółki _ swojego człowieka _. - _ To częsta praktyka przy przejęciach. Zawsze lepiej mieć w zarządzie osobę, którą się zna i ma do niej zaufanie _ - komentuje.

Taką interpretację potwierdza Andrzej Kazimierczak, rzecznik prasowy Czerwonej Torebki S.A. - _ Chodzi o scalenie tych dwóch podmiotów na poziomie zarządów. To bardzo ważne dla dobrego przepływu informacji między spółkami _ - podkreśla w rozmowie z Money.pl.

Paweł Ciszek, nowy prezes Czerwonej Torebki S.A. ze spółką związany jest od 2008 roku. Ukończył studia magisterskie o specjalności _ Organizacja i zarządzanie sportem _ na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz studia podyplomowe _ Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami _ na Wydziale Ekonomii Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. W roku 2012 uzyskał certyfikat Harvard Business Management 2012, organizowany przez ICAN.

Grupa Czerwona Torebka zawarła umowę inwestycyjną dotyczącą przejęcia spółki Merlin.pl 9 maja 2013 roku. List intencyjny w tej sprawie został podpisany na początku lutego tego roku. Informacja o przejęciu Merlina S.A. nie zelektryzowała inwestorów. Wartość całej transakcji została ustalona na blisko 51,3 mln zł.

ZOBACZ, JAK ZMIENIAŁY SIĘ NOTOWANIA CZERWONEJ TOREBKI S.A. Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czerwona Torebka S.A. liczy na istotne zwiększenie perspektyw rozwoju w związku z przejęciem Merlina S.A.

- _ Widzimy wiele obszarów synergii z Merlin.pl. Zakładamy dynamiczny rozwój sieci punktów odbioru dla przejmowanego sklepu internetowego, które będą powstawały w budowanych przez nas pasażach Czerwonej Torebki. Do końca tego roku uruchomimy 35 nowych punktów. Zakładamy, że zapewni to skokowy wzrost obrotów Merlin.pl. Punkty odbioru będą jednocześnie magnesem przyciągającym nowych klientów do pasaży handlowych _– mówił Ireneusz Kazimierczyk w dzień ogłoszenia transakcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne decyzje w PGNiG jeszcze dziś? Kto zasiądzie na najważniejszych miejscach w zarządzie giganta? Rusza konkurs.
Jest zgoda na przejęcie "Solidarności" Firmę cukierniczą przejmie wielkopolska spółka Colian Sweet.
Zwolnienie prezesa spółki. Jak przeprowadzić? Organ powołujący prezesa może w każdej chwili dokonać odwołania bez potrzeby uzasadniania i jest to podstawa rozwiązania z nim umowy.
Tagi: czerwona torebka, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz