Notowania

czerwona torebka
26.08.2013 11:45

Czerwona Torebka odwołała prognozę wyników na 2013 rok

Powodem takiego działania jest brak możliwości precyzyjnego oszacowania wpływu ostatnich decyzji na wyniki spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Czerwona Torebka)
Paweł Ciszek, prezes zarządu Czerwona Torebka

Spółka Czerwona Torebka, którą kieruje Paweł Ciszek poinformowała w ostatnim komunikacje, że unieważnia prognozę wyników na 2013 rok. Firma tłumaczy, że powodem takiego działania jest brak możliwości oszacowania jaki wpływ na wyniki firmy będzie miało planowane przejęcie Małpka S.A oraz rozszerzenie działalności spółki w segmencie handlowym.

Odwołana prognoza została opublikowana 21 lutego bieżącego roku. Na taki krok złożyło się kilka strategicznych decyzji podejmowanych w ostatnim czasie przez spółkę. W maju 2013 roku Czerwona Torebka przejęła działającego w segmencie e-commerce Merlin.pl. Na początku sierpnia otrzymała zezwolenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Małpka S.A., która zajmuje się prowadzeniem sieci sklepów spożywczo - monopolowych. W najbliższym czasie firma planuje rozszerzyć aktualną działalność o prowadzenie przez spółki komandytowo-akcyjne, których spółka jest jednynm komplementariuszem, sieci tanich sklepów ogólnospożywczo - przemysłowych pod własną marką Czerwona Torebka. Zarząd informuje również, że: - _ (...) tempo rozwoju grupy w segmencie deweloperskim ulegnie zmniejszeniu. _

Ta negatywna informacja najprawdopodobniej ma na celu kolejne zrewidowanie wyników. Unieważniona prognoza już wcześniej była zmieniana. W lutym spółka obniżyła przewidywany skonsolidowany zysk netto na ten rok z ponad 166 milionów złotych ma 78,72 miliona złotych. Zysk operacyjny obniżono do 95,51 miliona złotych z ponad 180 milionów. Inaczej postąpiono z przychodami, które miały się zwiększyć do 232,16 milionów złotych z 123 milionów. Działania takie podjęto ze względu na niższe niż zakładano wpływy z emisji akcji serii D.

Aktualnie akcje spółki są notowane po 11,15 zł. Cena emisyjna wynosiła 7 zł. Firma debiutowała na giełdzie 28 grudnia 2012 roku. W swojej karierze na GPW maksymalna cena akcji grupy Czerwona Torebka wynosiła 15,20 zł i miało to miejsce 31 stycznia.

Notowania spółki Czerwona Torebka od momentu zarejestrowania akcji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W okresie od debiutu to połowy lutego walory spółki były notowane w postaci praw do akcji. Było to spowodowane trwającą procedurą rejestrowania akcji.

W pierwszym kwartale 2013 roku grupa Czerwona Torebka osiągnęła 0,3 miliona złotych zysku. Przychody wyniosły 18 milionów w były wyższe o 45,6 procent rok do roku. Spółka w pierwszych trzech miesiącach tego roku oddała 6 nowych pasaży. Nowa powierzchnia handlowa będzie generować zatem dodatkowe przychody z wynajmu.

Po przejęciu spółki Merlin.pl nowym prezesem spółki został Paweł Ciszek (widoczny na zdjęciu). W swoich sklepach spółka ma otworzyć punkty odbioru przesyłek zamawianych na stronie tego portalu.

- _ Do końca tego roku uruchomimy 35 nowych punktów. Zakładamy, że zapewni to skokowy wzrost obrotów Merlin.pl. Punkty odbioru będą jednocześnie magnesem przyciągającym nowych klientów do pasaży handlowych _– informuje spółka.

Tagi: czerwona torebka, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz