Notowania

pkp cargo
18.02.2014 10:14

Członek zarządu PKP Cargo złożył rezygnację

Odpowiedzialny za sprawy handlowe Sylwester Sigiel będzie pełnił swoją funkcję do czasu wyboru następcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Sylwester Sigiel (na zdjęciu), członek zarządu PKP Cargo do spraw handlowych, zrezygnował ze stanowiska. Będzie pełnił swoją funkcję do czasu wyboru następcy - poinformowała spółka w komunikacie.

Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP Cargo, nie chciał komentować powodów rezygnacji Sigiela.

_ - Jeszcze w lutym rada nadzorcza rozpisze konkurs w celu uzupełnienia składu kierownictwa spółki. __ Oceniam, że w ciągu około sześciu tygodni proces ten zostanie zakończony _- powiedział cytowany w komunikacie Jakub Karnowski, przewodniczący rady nadzorczej PKP Cargo.

Zgodnie ze statutem spółki w skład jej zarządu może wchodzić od 1 do 5 członków. W tej chwili jest ich dwóch: Adam Purwin, który 6 lutego został prezesem, a wcześniej był członkiem zarządu do spraw finansowych, a także Sylwester Sigiel. Spółka chce więc jak najszybciej znaleźć ich zastępców.

Sylwester Sigiel do zarządu PKP Cargo trafił 13 marca 2013 roku. Od 2010 roku był prezesem spółki PKP Cargo Centrum Logistyczne Małaszewicze, wcześniej związany był z firmami CTL i Węglokoks. Z wykształcenia jest ekonomistą - ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach, a następnie studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Szkole Głównej Handlowej.

Rezygnacja Sigiela to nie pierwsza w ostatnich miesiącach zmiana w zarządzie PKP Cargo. 18 listopada 2013 roku ze stanowiska prezesa zrezygnował Łukasz Boroń. Pełniącym obowiązki został Adam Purwin, który oficjalnie na prezesa został wybrany 6 lutego 2014 roku.

30 października 2013 roku PKP Cargo zadebiutowała na GPW, stając się pierwszym kolejowym przewoźnikiem towarowym w UE notowanym na giełdzie. Wartość oferty publicznej, w której PKP S.A. sprzedało niemal 50 proc. akcji PKP Cargo, wyniosła 1,42 mld zł. Głównym jej akcjonariuszem pozostaje PKP S.A.

Zobacz notowania akcji PKP Cargo na warszawskiej giełdzie:

Jak dotychczas spółka opublikowała dane finansowe za trzy kwartały 2013 roku. W tym czasie wypracowała 3,5 miliarda złotych przychodu wobec 3,8 miliarda w analogicznym okresie poprzedniego roku. W tym czasie zysk PKP Cargo spadł z 253 milionów złotych do straty rzędu prawie 4,8 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp cargo, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz