Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dariusz marzec
22.05.2015 16:10

Dariusz Marzec nowym prezesem piłkarskiej Ekstraklasy S.A.

Rada Nadzorcza piłkarskiej Ekstraklasy S.A. na stanowisko prezesa powołała Dariusza Marca. Z dniem 1 lipca zastąpi na stanowisku Bogusława Biszofa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ekstraklasa.org/materiały prasowe)

Dariusz Marzec zastąpi 1 lipca Bogusława Biszofa na stanowisku prezesa spółki Ekstraklasa S.A. To decyzja rady nadzorczej spółki, która zarządza piłkarskimi rozgrywkami.

30 czerwca 2015 roku kończy się trzyletnia kadencja obecnego zarządu spółki Ekstraklasa S.A., w tym także jej prezesa Bogusława Biszofa, który był powołany uchwałą Rady Nadzorczej 9 lipca 2012 roku.

Marzec ma 38 lat i jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Zawodowej w Munster (Niemcy). Pochodzi ze Stalowej Woli, w przeszłości był profesjonalnym sportowcem. W latach 1990-1996 występował w kadrze pierwszoligowej sekcji koszykówki Stali Stalowa Wola.

Kariera zawodowa nowego szefa spółki związana jest z zarządzaniem działami sprzedaży i marketingu w dużych korporacjach, a w szczególności w firmie L'Oreal (w latach 2002-2011) oraz w polskim oddziale Monster Energy (2011-2013).

Od października 2014 pełnił obowiązki dyrektora w klubie Legia Warszawa, odpowiedzialnego za zarządzanie marketingiem i sprzedażą. W związku z powołaniem na prezesa Ekstraklasy, Marzec 22 maja 2015 roku rozwiązał swój kontrakt ze stołecznym klubem.

Czytaj więcej w Money.pl
Stadion Narodowy prawie rentowny Aby zarabiać stadion potrzebuje jeszcze sponsora. Ten ma być znany jeszcze w maju.
Odrolnienie ziemi. Zmiana prawa wstrzymana Sejmowa komisja rolnictwa zajmowała się w środę poselskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
Kilkaset tysięcy złotych kary dla Generali To efekt braku wypłat odszkodowań za śmierć podczas uprawiania sportów. Ubezpieczyciel nie precyzował jakie uważa za ekstremalne.
Tagi: dariusz marzec, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz