Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dariusz Michalczewski wygrywa w sądzie. FoodCare złoży skargę kasacyjną

0
Podziel się

Firma Foodcare nie zgadza się z decyzją i zapowiedziała złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

Dariusz Michalczewski wygrywa w sądzie. FoodCare złoży skargę kasacyjną
(Maciej Goclon/East News)
bEgwFePp

Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał prawomocny wyrok, w którym zobowiązał firmę FoodCare do zapłaty na rzecz jego fundacji kwoty ponad 15 mln zł z tytułu między innymi zaległego wynagrodzenia z umowy promocyjnej wraz z odsetkami i kosztami. Firma Foodcare nie zgadza się z tą decyzją i zapowiedziała złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

[Aktualizacja: godzina 15.20]

- _ Sąd uwzględnił wszystkie nasze argumenty. Mam nadzieję, że dzisiejszy wyrok będzie dla pana Włodarskiego nauczką na całe życie, bo w biznesie działa się fair play i nie łamie się zawartych umów _ - powiedział Michalczewski.

bEgwFePr

W 2010 roku pomimo nieprzerwanej sprzedaży napojów z oznaczeniem Tiger na licencji Dariusza Michalczewskiego spółka FoodCare odmówiła zapłaty należnej fundacji prowizji, łamiąc tym samym postanowienia umowy, która kompleksowo regulowała kwestie dotyczące m.in. korzystania przez spółkę z oznaczenia Dariusza Michalczewskiego i jego fundacji.

W związku z zaistniałą sytuacją fundacja _ Równe Szanse _ złożyła w Sądzie Okręgowym w Krakowie pozew przeciwko spółce. Po ponad trzech latach procesu Sąd Apelacyjny ostatecznie uznał rację Dariusza Michalczewskiego.

Zgodnie z decyzją Sądu firma FoodCare ma obowiązek zapłaty kwoty ponad 15 milionów zł na rzecz Fundacji Równe Szanse. Sąd przychylił się do wniosku firmy FoodCare na rozłożenie wpłaty na dwie raty, które jednak finalnie muszą zostać zapłacone do 31 stycznia 2015 roku.

Dla FoodCare nie jest to jednak koniec sprawy. _ Jest oczywiste, że wyrok wynika ze sporu co do interpretacji umowy z 2005 roku, która łączyła FoodCare z fundacją. Nie zgadzamy się z interpretacją naszych oponentów, a tym samym z decyzją sądu. Dlatego skorzystamy z naszego prawa do złożenia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Dalsze kroki prawne podejmiemy po zapoznaniu się z uzasadnieniem decyzji - _ czytamy w oświadczeniu przesłanym Money.pl.

bEgwFePx

Zarząd firmy dodaje, że powyższa sprawa nie dotyczy kwestii własnościowych związanych z marką Tiger. Wbrew deklaracjom Dariusza Michalczewskiego, nie ma ona również wpływu na pozostałe sprawy toczące się przed sądami.

_ Spółka FoodCare jest pomysłodawcą i twórcą napoju energetycznego Tiger. Na powstanie tej marki przeznaczyliśmy miliony złotych, a także lata pracy, doświadczenia i energii całego zespołu. Wyprowadziliśmy tę markę na szczyt, jej potencjał nie został jednak wykorzystany. Cel, jakim jest ponowne bycie liderem rynku napojów energetycznych, pozostaje poza zasięgiem Dariusza Michalczewskiego - _ czytamy dalej.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbrodniarz wojenny w polskim więzieniu Międzynarodowy Trybunał Karny dla b. Jugosławii w Hadze zwrócił się w styczniu br. do Polski o przejęcie do wykonania kar dwóch Serbów: Lukicia i Vladimira Lazarevicia.
Nowe decyzje sądu w sprawie CCE i Komputronika Według informacji ,,starego" zarządu CCE (który nie uznaje zmiany kierownictwa, dokonanej przez...
Prezydent Włoch przed sądem. W sprawie... 89-letni szef państwa zeznawał w majestatycznej komnacie Sala del Bronzino w Pałacu Prezydenckim na Kwirynale, a w przesłuchaniu uczestniczyło około 40 osób na czele z sędziami, adwokatami i ławnikami.
bEgwFePS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)