Notowania

business news
14.06.2013 14:23

Dariusz Kacprzyk został prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego

Nowy prezes od 23 lat jest związany z bankowością. Ostatnio pracował w BRE Banku, wcześniej w latach 2007-2009 był związany z bankiem Pekao.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sławomir Bernaś/East News)

Rada Nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego powierzyła Driuszowi Kacprzykowi obowiązki prezesa, jednak powołanie musi zatwierdzić jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego. * *Kacprzyk został rekomendowany jako jeden z kandydatów na prezesa w wyniku konkursu przeprowadzonego w maju na wniosek ministra finansów.

Nowy prezes ukończył studia na Wydziale Handlu Wewnętrznego i Usług Szkoły Głównej Handlowej oraz podyplomowy program MBA w Akademii Koźmińskiego. Jest absolwentem IESE - University of Navarra, Advanced Management Program. Od 23 lat związany z bankowością. Ostatnio pracował w BRE Banku (był dyrektorem Departamentu Współpracy z Korporacjami i członkiem komitetu kredytowego Zarządu Banku), wcześniej w latach 2007-2009 był związany z bankiem Pekao (był m.in. prokurentem, członkiem komitetu kredytowego, dyrektorem zarządzającym w pionie bankowości korporacyjnej).

Kacprzyk pracował także w banku BPH, Powszechnym Banku Kredytowym oraz PKO BP. Był też koordynatorem Programu Rozwoju Komunalnego organizowanego przez Bank Światowy z Agencją Rozwoju Komunalnego.

_ Zgodnie z przepisami powołanie na stanowisko nowego prezesa BGK musi zostać jeszcze zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Dariusz Kacprzyk formalnie będzie pełniącym obowiązki prezesa zarządu. Kadencja nowego prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego wygasa 30 czerwca 2017 roku _ - napisano w komunikacie.

W informacji wskazano, że rada nadzorcza BGK podziękowała Dariuszowi Danilukowi za pracę na stanowisku prezesa BGK w latach 2011-13. _ Rada Nadzorcza podkreśla, że w tym okresie bank stał się instytucją ważną w realizacji polityki gospodarczej rządu, a jego pozycja w polskim sektorze bankowym uległa istotnemu wzmocnieniu _ - zaznaczono w komunikacie.

Wyniki finansowe banku się poprawiają. W 2012 r. uzyskał on wyższy niż rok wcześniej wynik finansowy netto: wyniósł on 479,2 mln zł wobec 450,6 mln zł w 2011 roku, co oznacza wzrost o 28,6 mln zł, czyli o 6,3 procent. BGK zamknął rok 2012 sumą bilansową w wysokości 48 683 mln zł, wyższą o 8 869 mln zł (czyli o 22,3 procent) od stanu na koniec 2011 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Poczta Polska wyemituje karty płatnicze? Nowe przepisy przewidują m.in. zmiany dotyczące wydawania, wykupu i dystrybucji pieniądza elektronicznego.
PKO BP kupi Nordea Bank Polska To transakcja warta 2,6 miliarda złotych. Chociaż cena, którą zapłaci PKO, może się jeszcze zmienić.
Stadion Narodowy zmniejsza straty. O ile? Roczny koszt utrzymania Stadionu Narodowego wynosi około 32 milionów złotych. Tegoroczne przychody mają sięgnąć 19 milionów złotych.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, pap, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz