Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Debiut Idea Banku na GPW. Leszek Czarnecki kupi akcje

0
Podziel się

Taką deklarację złożył także należący do niego Getin Holding.

Debiut Idea Banku na GPW. Leszek Czarnecki kupi akcje
(Waszkiewicz/Reporter)
bDSHVRNh

Leszek Czarnecki i Getin Holding, którzy zrezygnowali ze sprzedaży posiadanych akcji Idea Banku, zadeklarowali, że kupią ponad 5 procent akcji banku w jego pierwotnej ofercie publicznej.

"Dr Leszek Czarnecki, pośrednio, poprzez Getin Holding S.A. oraz Getin Holding S.A., bezpośrednio, zamierza uczestniczyć w Ofercie poprzez objęcie ponad 5 procent nowych akcji" - czytamy w aneksie do prospektu.

Bank podał wcześniej, że cena emisyjna w ofercie publicznej została ustalona na 24 zł (wobec ceny maksymalnej wyznaczonej wcześniej na 32 zł). W transzy detalicznej znajdzie się ostatecznie 600 tys. akcji a w transzy instytucjonalnej - 19,4 mln akcji.

bDSHVRNj

Wcześniej bank informował, że w ramach pierwszej oferty publicznej, która rozpoczęła się 19 marca br., Idea Bank zaoferuje do 20 mln nowych akcji. Oferta publiczna miała objąć także do 7 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy banku (tj. około 10 procent posiadanego przez nich obecnie pakietu).

Getin Holding poinformował wcześniej, że nie sprzeda akcji Idea Banku w ofercie publicznej, ale będzie uczestniczył w ofercie publicznej Idea Banku poprzez objęcie nowo emitowanych akcji banku.

Book-building trwał do 31 marca. Zapisy od inwestorów indywidualnych przyjmowane były od 23 do 30 marca br. W dniach 2-7 kwietnia przyjmowane będą zapisy od inwestorów instytucjonalnych.

Przewidywany termin pierwszego notowania akcji banku na GPW to 16 kwietnia br.

bDSHVRNp

Obecnie Czarnecki posiada - bezpośrednio i pośrednio - akcje banku stanowiące 85,73 procent kapitału zakładowego i dające prawo do 85,95 procent głosów na walnym zgromadzeniu.

Na koniec grudnia 2014 r. grupa Idea Bank (Polska) posiadała 200 oddziałów stacjonarnych i 31 oddziałów mobilnych, w tym Idea Bank (włączając Lion's Bank) posiadał 71 oddziałów stacjonarnych i 14 mobilnych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDSHVRNK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)