Notowania

nsa
11.10.2013 14:36

Decyzja sądu ws. Netii. Jest szansa na zwrot ponad 50 mln zł

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił w całości decyzję dyrektora Izby Skarbowej dotyczącą zobowiązań podatkowych Netii za 2003 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Netia)
Mirosław Godlewski

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił w całości decyzję dyrektora Izby Skarbowej dotyczącą zobowiązań podatkowych Netii za 2003 rok - podała Netia w komunikacie. Teraz spółka będzie chciała odzyskać od fiskusa ponad 50 milionów złotych.

Na zdjęciu Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii

Dyrektor Izby zobowiązany jest do ponownego rozpatrzenia odwołania spółki od decyzji Dyrektora UKS z uwzględnieniem oceny prawnej i wskazań zawartych w wyrokach Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego co do dalszego postępowania - napisali przedstawiciele spółki w komunikacie.

W czerwcu Naczelny Sąd Administracyjny uchylił w całości zaskarżony przez Netię wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania sądowi pierwszej instancji.

Netia złożyła skargę kasacyjną do NSA, po tym jak w marcu 2011 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, który nakazał spółce zapłatę zaległości podatkowych i odsetek w związku z podatkiem dochodowym od osób prawnych za 2003 rok.

Netia poinformowała, że po tym, jak fiskus oddał jej część kwoty zapłaconego podatku, nadal domaga się zwrotu 51,9 mln zł wraz z odsetkami.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nsa, business news, manager, prosto z firm
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz