Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Deutsche Bank Polska i PBC staną się jednym bankiem

0
Podziel się:

Połączenie pozwoli na szybszy rozwój - zapowiada szef rady nadzorczej.

fot. mat prasowe
fot. mat prasowe
bESuJyNx

- _ Utworzenie w Polsce jednego, silnego banku uniwersalnego, wzmocni naszą pozycję rynkową. Pozwoli także na optymalne wykorzystanie wspólnej bazy kapitałowej, a tym samym szybszy rozwój _ - wyjaśnia decyzję o połączeniu * Deutsche Bank Polska oraz Deutsche Bank PBC *Peter Tils, przewodniczący rady nadzorczej Deutsche Bank Polska SA oraz prezes Deutsche Bank AG na Region Europy Centralnej i Wschodniej.

Banki złożyły już do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zezwolenie na połączenie. Według planu połączenia, Deutsche Bank PBC SA (który specjalizuje się w obsłudze klientów indywidualnych) będzie bankiem przejmującym, a Deutsche Bank Polska SA (który ma ofertę dla klientów korporacyjnych) przejmowanym.

Z chwilą wpisania połączenia do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego połączony bank przejmie wszystkie prawa i obowiązki Deutsche Bank Polska. Co oznacza, że umowy zawarte przez klientów obu banków przed połączeniem pozostaną w mocy i nie będą wymagały aneksowania, nie zmienią się także wynikające z nich prawa i obowiązki. Co ważne, zmianie nie ulegną numery rachunków klientów obu instytucji.

bESuJyNz

Peter Tils zapowiada, że po połączeniu bank nie zaniedba żadnego segmentu działalności. Będzie rozwijał się _ zarówno w obszarze bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej, jak i obsługi klientów indywidualnych oraz _ - jak zapowiada Tils -_ małych i średnich przedsiębiorstw. _

Po połączeniu powstanie bank z aktywami na poziomie niemal 35 mld złotych, co da mu miejsce w pierwszej dziesiątce największych instytucji finansowych w Polsce. Będzie miał 170 oddziałów.

W przypadku pozytywnej decyzji KNF, banki będą dążyły do tego, aby połączenie nastąpiło z początkiem 2014 roku, nie później jednak niż do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy coraz częściej donoszą na banki Większość skarg dotyczy kredytów konsumenckich i pożyczek, obsługi rachunków oraz jakości obsługi klientów.
Będzie łatwiej o kredyt hipoteczny. Znikają limity Banki zyskają więcej swobody w podejmowaniu decyzji kredytowych.
W tej branży notujemy rekordowe zyski Według KNF w zeszłym roku banki zarobiły rekordowe 15 miliardów 700 milionów złotych. To o ponad 4 miliardy więcej niż w 2010.
bESuJyOa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)