Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atal
12.11.2014 06:30

Deweloper Atal idzie na GPW. Kiedy debiut?

Spółka Atal w 2013 roku sprzedała 1301 mieszkań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ATAL S.A.)
Zbigniew Juroszek, prezes Atal

Firma deweloperska Atal złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Chce wyemitować akcje, a pozyskane z nich środki przeznaczy m.in. na zakup nowych gruntów.

_ - Planujemy ciągły rozwój naszej działalności na rynku polskim i kolejne inwestycje w kluczowych dla nas miastach. Pozyskane z rynku kapitałowego środki, które stanowią alternatywę dla kredytów bankowych, przeznaczymy na zakup atrakcyjnych gruntów oraz na realizację wybranych projektów deweloperskich. Pozwoli to na zwiększanie skali prowadzonej przez nas działalności - _ mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal.

Debiut spółki na warszawskiej giełdzie jest planowany w pierwszym kwartale przyszłego roku. Do tej pory firma była obecna na rynku Catalyst. Przeprowadziła dwie emisje obligacji, z których pozyskała łącznie 55 milionów złotych.

- _ Efektem przeprowadzenia publicznej oferty akcji serii E i uzyskania statusu spółki publicznej będzie zarówno pozyskanie nowych środków finansowych i wzmocnienie pozycji spółki, jak też pozyskanie nowych inwestorów oraz wzrost wiarygodności wobec partnerów handlowych _ - dodaje Zbigniew Juroszek.

Spółka Atal w 2013 roku sprzedała 1301 mieszkań, co oznacza wzrost o ponad 60 procent wobec 2012 roku. Atal w 2013 roku odnotował 282 miliony złotych przychodu. W pierwszym półroczu 2014 roku deweloper sprzedał 570 mieszkań.

Tagi: atal, business news, giełda, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, prosto z firm, z rynku, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz