Notowania

Przejdź na
mlp group
08.10.2013 06:06

Deweloper na giełdzie. Skusi inwestorów?

MLP Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się w budowie centrów magazynowo-produkcyjnych. W 2012 r. wypracowała 56,9 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 86,1 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MLP Group mat.pras.)

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny MLP Group, dewelopera powierzchni magazynowych. Spółka, zarządzana przez Michaela Shapiro (na zdjęciu), zamierza przeprowadzić publiczną ofertę akcji w październiku.To drugie podejście dewelopera do warszawskiego parkietu.

_ - Zatwierdzenie Prospektu MLP Group przez Komisję Nadzoru Finansowego umożliwia nam przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej akcji naszej spółki, oferty skierowanej do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce. Pozyskane środki z emisji akcji chcemy wykorzystać na znaczne przyspieszenie tempa rozwoju naszej grupy. Naszym celem strategicznym jest podwojenie posiadanej obecnie powierzchni magazynowej w przeciągu 4 lat _ - poinformował prezes spółki Michael Shapiro.

Spółka podała, że na koniec czerwca 2013 r. całkowita powierzchnia magazynowa wybudowana oraz znajdująca się w trakcie realizacji wynosi blisko 357 tysięcy metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia możliwa dodatkowo do wybudowania w ramach posiadanego już banku ziemi w parkach należących do grupy w Polsce, wynosi 363 tysięcy metrów kwadratowych.

MLP Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się w budowie centrów magazynowo-produkcyjnych. Spółka prowadzi pięć parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy i MLP Poznań oraz MLP Bieruń.

W 2012 r. MLP Group wypracowała 56,9 mln zł zysku netto i 72,9 mln zł zysku operacyjnego przy przychodach na poziomie 86,1 mln zł. Zysk z aktualizacji nieruchomości inwestycyjnych wyniósł wówczas 19 mln zł.

Wiceprezes spółki, Radosław T. Krochta, informował w sierpniu, że MLP Group złożyła prospekt emisyjny do KNF i może zadebiutować na GPW w IV kwartale 2013 r. Już w 2010 r. MLP Group chciała zebrać z rynku 95,6 mln zł netto, poprzez emisję 3.773.595 nowych akcji, jednak ostatecznie zrezygnowała z debiutu na GPW z uwagi na niekorzystną sytuację rynkową.

Prospekt emisyjny dotyczy publicznej oferty akcji serii A i C oraz zamiaru ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B i C oraz praw do akcji serii C. Oferującym jest UniCredit CAIB Poland. Prospekt emisyjny zostanie upubliczniony we wtorek, 8 października.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: mlp group, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz