Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dla Boryszewa druga połowa roku będzie trudniejsza

0
Podziel się:

Sprzedaż może spaść. - Miałem nadzieję, że przekroczymy w tym roku 5 mld zł, ale chyba będzie tak dopiero w 2015 roku - mówi prezes Piotr Szeliga.

Dla Boryszewa druga połowa roku będzie trudniejsza
(boryszew)

Boryszew spodziewa się w drugim półroczu 2013 roku niższej sprzedaży niż w pierwszych sześciu miesiącach. Całoroczne przychody grupy nie przekroczą 5 mld zł - informuje prezes Boryszewa, Piotr Szeliga (na zdjęciu).

_ - Drugie półrocze podlega sezonowości. Zwykle słabszy jest sierpień i grudzień. Pomimo tego, jeśli chodzi o wynik, ma szanse być powtórzeniem pierwszego. Sprzedaż będzie trochę słabsza, ale efekty restrukturyzacyjne przełożą się na koszty i wynik _ - tłumaczy Szeliga._ - Miałem nadzieje, że przekroczymy w tym roku 5 mld zł, ale chyba będzie tak dopiero w 2015 roku _ - dodaje.

W I połowie 2013 roku Boryszew miał 2,44 mld zł przychodów, z czego 47,6 mln zł zysku operacyjnego i 25,5 mln zł zysku netto. W samym drugim kwartał przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 1,052 mld zł i były o 16,5 procent niższe w ujęciu rocznym. Niższe od oczekiwań przychody zanotował segment automotive, a największy spadek przychodów miał miejsce w segmencie plastików dla motoryzacji.

_ - Segment motoryzacyjny w drugim kwartale nie miał szans poprawić wyników w stosunku do pierwszego i zapewne podobnie będzie w trzecim kwartale . _ Powtarzalne i wyraźne efekty restrukturyzacji będą widoczne w drugiej połowie 2014 roku - _ prognozuje prezes. - To segment, który ma największe pole do poprawy wyników _ - dodaje.

Analitycy oceniając raport finansowy Boryszewa zwracają uwagę na utrzymujące się wysokie zadłużenie grupy. - _ Zadłużenie wzrosło, za czym stoją dwa duże procesy, czyli Rosja i modernizacja węzła wyrobów cienkich w Koninie. W 2013 mln zł grupa wyda na inwestycje 150-160 mln zł, więc wzrost zadłużenia jest zaplanowany _ - podkreśla Szeliga.

Czytaj więcej w Money.pl
Mikołaj Budzanowski członikem zarządu spółki giełdowej Były minister skarbu zasiadł w zarządzie Boryszewa.
Rekomendacja dla Boryszewa w górę. Analitycy... Analitycy DI BRE podwyższyli rekomendację dla Boryszewa do "kupuj" z "trzymaj".
Prezes: W tym roku liczymy na 'spontaniczne' kontrakty Boryszew spodziewa się lepszego II półrocza 2013 roku i wzrostu wyników rok później.
business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)