Notowania

Przejdź na
bdx
18.09.2014 06:00

Dobre wyniki Budimeksu. Akcje w górę o 10 procent?

Analitycy zalecają kupowanie akcji spółki budowlanej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Budimex S.A.)
Dariusz Blocher, prezes spółki Budimex

Firma Budimex, cieszy się coraz lepszą opinią wśród analityków giełdowych. Ci na fali odbicia w branży budowlanej prognozują, że akcje spółki pójdą jeszcze w górę.

Analitycy DM BOŚ uznali właśnie, że inwestorzy powinni kupować akcje Budimeksu. Wydali więc rekomendację kupuj wobec poprzedniej sprzedaj. Do tego wyznaczyli cenę docelową akcji spółki na 151 złotych. Oznacza to, że jeżeli scenariusz miałby się spełnić, to papiery Budimeksu mogą jeszcze podrożeć jeszcze o około 10 procent.

Widać więc, że analitycy podzielają optymizm prezesa spółki. W ostatniej rozmowie z Money.pl przyznał on, że jest zadowolony z wyników osiągniętych przez firmę w pierwszym półroczu.

- _ Właśnie opublikowaliśmy wyniki za pierwsze pół roku i one napawają optymizmem. Lekko wzrosła nam sprzedaż, z czego jestem bardzo zadowolony, bo w zeszłym roku mieliśmy 20-procentowy spadek wobec 2012 roku. Poprawiliśmy też rentowność, i to na każdym poziomie. To napawa nadzieją, że pod względem przychodów ten rok będzie lepszy od ubiegłego _ - powiedział Dariusz Blocher, prezes Budimeksu w wywiadzie dla Money.pl.

- _ Muszę jednak przyznać, że w tym roku nasza strategia koncentrowała się nie na zwiększaniu wyników, które zawsze są ważne, a na pozyskaniu jak największej liczby kontraktów. I jest szansa na to, że uda nam się ten cel w tym roku zrealizować _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bdx, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz