Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolnośląski kontrakt obciąży wyniki Qumak

0
Podziel się

Rezerwa uległa zwiększeniu o 6 mln złotych.

Paweł Jaguś, prezes Qumak
Paweł Jaguś, prezes Qumak (Qumak)
bErMnkJN

Grupa kapitałowa Qumak osiągnęła w ubiegłym roku przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 577,51 mln zł, wynik EBITDA (zysk przed opodatkowaniem nie uwzględniający kosztów amortyzacji) na poziomie ok. - 309 tys. zł, wynik netto na poziomie ok. - 3.724 tys. zł, podała spółka według wstępnych szacunków. Rezerwa na projekt "e-Dolnyslask" została zwiększona o 6 mln zł w stosunku do kwoty uwzględnionej w wynikach za IV kw. 2014 roku.

"Powyższy szacunek wyniku uwzględnia rezerwę w kwocie 18 000 tys. zł, zawiązaną w związku z odstąpieniem przez Województwo Dolnośląskie od realizacji umowy na projekt 'e-Dolnyslask' na podstawie otrzymanego przez spółkę oświadczenia w dniu 24 lutego 2015 r." - czytamy w komunikacie.

Rezerwa ta uległa zwiększeniu o 6 mln zł w stosunku do kwoty ujętej w wynikach za IV kw. 2014 roku, podała spółka, tłumacząc, że głównym powodem, dla którego powiększono rezerwę, jest mniej udany niż oczekiwano przebieg negocjacji z dostawcami i podwykonawcami zaangażowanymi przy realizacji projektu.

bErMnkJP

"Uwzględniając powyższe, po przeprowadzeniu analizy biznesowej i prawnej, przy współpracy z biegłym rewidentem, biorąc pod uwagę aktualnie posiadaną wiedzę, zarząd, zgodnie z przyjętymi zasadami ostrożnej wyceny postanowił zrewidować wysokość zawiązanej rezerwy" - czytamy dalej.

Prezentowane wartości mają charakter szacunkowy oraz mogą w niewielkim stopniu ulec zmianie wobec wartości, które zostaną opublikowane w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym spółki za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2014 r., podsumowano w informacji. Publikacja raportu rocznego za 2014 r. planowana jest na 28 kwietnia.

Na początku marca, w raporcie za IV kw. 2014 spółka podała, że w całym 2014 r. spółka miała 1,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 7,15 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 577,5 mln zł w porównaniu z 540,08 mln zł rok wcześniej.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

bErMnkJV
bErMnkKq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)