Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nieruchomości
24.04.2015 13:21

Dom Development: drugi kwartał będzie słabszy

Spółka podtrzymuje plany przekazania nieco ponad 2 tys. lokali w całym roku

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dom Development ponownie odnotuje niską liczbę przekazań mieszkań w II kwartale br., przyspieszając istotnie dopiero od III kwartału, poinformowali członkowie zarządu. Spółka podtrzymuje plany przekazania nieco ponad 2 tys. lokali w całym roku

"I kwartał był dobry dla branży, gospodarki i naszej firmy. Zanotowaliśmy dobry wynik na sprzedaży, wynoszący 467 mieszkań (wzrost o 15 proc. rok do roku)" - powiedział prezes Jarosław Szanajca podczas konferencji prasowej.

"Jednak w I kwartale mieliśmy tylko 190 przekazań, żaden z naszych projektów się w nim nie kończył. To miało wpływ na zaksięgowany wynik - stratę netto mimo całkiem niezłego i rozpędzającego się biznesu" - kontynuował dyrektor finansowy Janusz Zalewski.

Przypomniał, że spółka będzie przekazywać znacznie więcej mieszkań dopiero od III kw. tego roku.

"W II kwartale kończą się tylko dwa nasze projekty, więc przekazań ponownie będzie niewiele. Co więcej, jeden z tych projektów nie przynosi zysku" - dodał.

Notowania tygodniowe Dom Development

Spółka podtrzymuje plany przekazania nieco ponad 2 tys. lokali w całym roku.

Dom Development - jeden z największym deweloperów mieszkaniowych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. Skonsolidowane przychody spółki sięgnęły 784 mln zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: nieruchomości, dom, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz