Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dom Development sprzedał więcej. Dzięki tanim kredytom

0
Podziel się:

Spółka podała wyniki sprzedaży mieszkań po 2014 roku.

Jarosław Szanajca, prezes Dom Development
Jarosław Szanajca, prezes Dom Development (Dom Development)

O prawie jedną piątą wzrosła sprzedaż mieszkań budowanych przez spółkę Dom Development w 2014 roku w porównaniu do 2013 roku.

Według informacji podanych przez jednego z największych w Polsce deweloperów, Dom Development w 2014 roku sprzedał 1889 mieszkań netto.

_ - 2014 rok rozpoczęliśmy z optymizmem, oczekując poprawy sytuacji na rynku mieszkaniowym. Nasze przewidywania okazały się trafne, o czym świadczy wyraźny wzrost liczby transakcji na rynku pierwotnym do poziomu szczytu z 2007 roku. Sądzimy jednak, że tym razem rynek znajduje się na ścieżce stabilnego, zrównoważonego wzrostu. Niskie stopy procentowe, przekładające się na zmniejszenie rat i zwiększoną dostępność kredytów, są według nas głównym czynnikiem wspierającym popyt na mieszkania - _komentuje Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

W minionym roku Dom Development przekazał 1958 mieszkań, w tym 618 mieszkań w czwartym kwartale. Liczba przekazań była o 396 mieszkań wyższa niż w roku 2013, co oznacza wzrost o jedną czwartą r/r.

_ - Rok 2015 także prezentuje się obiecująco. Oczekujemy, że koszt kredytu pozostanie na niskim poziomie, gospodarka utrzyma dobrą kondycję, zaś silny rynek pracy i tania energia nadal będą stymulować inwestycje krajowe oraz konsumpcję - _dodaje Jarosław Szanajca.

business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)