Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dom Development: najlepszy kwartał od półtora roku

0
Podziel się

Deweloper ogłosił wyniki finansowe za pierwsze półrocze tego roku. Są one zgodne z naszymi oczekiwaniami - przekonuje.

Jarosław Szanajca, prezes Dom Development
Jarosław Szanajca, prezes Dom Development (AGENCJA SE/East News)
bDSImozp

Warszawski deweloper ogłosił wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2013 roku. Przychody rok do roku wzrosły, natomiast skurczył się zysk. Mimo to firma jest zadowolona, że w drugim kwartale tego roku udało się jej sprzedać najwięcej mieszkań od półtora roku. - _ Wyniki finansowe są zgodne z naszymi oczekiwaniami _- przekonuje Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

Od początku roku do końca czerwca 2013 firma sprzedała 725 mieszkań wobec 741 rok wcześniej. Rekordowo wysoki był drugi kwartał, w którym deweloper sprzedał 386 mieszkań. O 19 procent rok do roku wzrosła w pierwszym półroczu liczba przekazanych lokali - było ich 814 .

W drugim kwartale 2013 roku firma utrzymywała też najwyższy wśród deweloperów udział w warszawskim rynku, który wyniósł prawie 13 procent. Spółka tłumaczy, że jej korzystna sytuacja jest zasługą silnej pozycji gotówkowej i duży bank ziemi, które pozwalają deweloperowi elastyczność w działaniu.

bDSImozr

W porównaniu z pierwszym półroczem 2012 roku, w analogicznym okresie roku bieżącego firma wypracowała wyższy o 32 miliony złotych przychód, który osiągnął poziom 340 milionów złotych. Zysk netto w tym czasie spadł z 30,2 miliona złotych do 27,4 miliona, z czego w drugim kwartale wyniósł on jedynie milion złotych.

- _ Na niższy od ubiegłorocznego zysk drugiego kwartału wpłynęła mniejsza liczba przekazań oraz przekazanie niskomarżowych mieszkań na dwóch inwestycjach _ - informuje spółka w komunikacie.

_ - Nasze wyniki finansowe zarówno w tym półroczu, jak i w samym drugim kwartale są zgodne z naszymi założeniami. Na początku tego roku deklarowaliśmy, że nasz zysk będzie niewielki w drugim i trzecim kwartale tego roku, z uwagi na spodziewaną liczbę i strukturę przekazań, zgodnie z którymi rozpoznajemy nasze wyniki finansowe - _tłumaczy Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

Zobacz, jak deweloper radził sobie w pierwszym półroczu na warszawskiej giełdzie:

bDSImozx

Spółka utrzymuje wysoką płynność oraz bezpieczną strukturę zadłużenia z odległymi okresami zapadalności długu. Na koniec czerwca 2013 roku Dom Development dysponował gotówką w wysokości 349,1 mln złotych, przy zadłużeniu wymagalnym w ciągu 12 miesięcy wynoszącym 33 mln zł. Zadłużenie netto Spółki wynosiło 131 mln zł, to jest 16 procent kapitałów własnych.

W drugim kwartale 2013 roku weszły do sprzedaży trzy projekty: trzecia faza III etapu osiedla Saska (170 mieszkań) oraz dwa etapy nowej inwestycji Żoliborz Artystyczny (375 mieszkań). Ten unikalny projekt na Żoliborzu, w którym znajdzie się docelowo 1 700 mieszkań, został bardzo dobrze przyjęty przez klientów.

Na koniec pierwszego półrocza 2013 roku Dom Development ma w budowie 2 612 mieszkań, przy czym w ofercie sprzedaży znajdują się 1 823 mieszkania. Spółka jest wiodącym deweloperem na warszawskim rynku mieszkaniowym i jednym z największych i najdłużej działających deweloperów w Polsce.

bDSImozy
Czytaj więcej w Money.pl
Dom Development kończy sztandarową inwestycję - _ Osiedle Oaza we Wrocławiu to nasz pierwszy projekt mieszkaniowy poza Warszawą _ - mówi Jarosław Szanajca, prezes spółki.
Dom Development zaprezentował wyniki za drugi kwartał Spółka wypracowała niższy niż oczekiwano zysk netto.
Rośnie liczba mieszkań oddanych do użytku Od początku roku oddano 81 tys. 81 mieszkania, o 1,7 proc. więcej rok do roku.
bDSImozS
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)