Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
uokik
01.10.2014 17:00

DPD Polska przejmie Siódemkę. UOKiK daje zielone światło

DPD Polska należy do grupy kapitałowej Le Poste, kontrolowanej przez francuski skarb państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Kozioł/Money.pl)
Jarosław Śliwa, prezes Siódemki

Firma kurierska DPD Polska może przejąć spółkę Siódemka, doręczyciela paczek - poinformował UOKiK. Zapewnił też, że transakcja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów.

_ - Transakcja ma polegać na przejęciu przez DPD Polska wyłącznej kontroli nad Siódemką, poprzez nabycie 100 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki _ - podkreślił Urząd.

Analiza UOKiK wykazała, że koncentracja będzie miała największy wpływ na krajowy rynek ekspresowego dostarczania przesyłek i paczek. Urząd zapewnił jednak, że nie doprowadzi ona do ograniczenia konkurencji na rynku.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/101/m314469.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/twarza-w-twarz/artykul/prezes;siodemki;wolalbym;wejscie;na;gielde;ale;respektuje;decyzje;wlascicielska;o;sprzedazy,242,0,1616882.html) *Prezes Siódemki: Lider to nie zawsze ten największy * _ To my mamy innowacje, ciągle oferujemy nowe produkty i to od 5 lat rośniemy najszybciej na rynku _ - mówi Jarosław Śliwa

Koncentracja - zdaniem Urzędu - nie wpłynie negatywnie na kontrahentów spółki, w tym konsumentów. _ - Już teraz odbiorcy korzystają z usług wielu dostawców, rynek cechuje brak umów na wyłączność, więc w przypadku prób podniesienia cen zmiana dostarczyciela przesyłek nie będzie stanowiła problemu _ - zaznaczył cytowany w komunikacie dyrektor Departamentu Kontroli Koncentracji UOKiK Robert Kamiński.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

DPD Polska oraz Siódemka świadczą usługi doręczania paczek i przesyłek. DPD Polska należy do grupy kapitałowej Le Poste, kontrolowanej przez francuski skarb państwa. Siódemka jest częścią grupy kapitałowej Abris obejmującej fundusze typu private equity.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: uokik, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz