Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Drewex scala akcje. Giełda zawiesza obrót

0
Podziel się:

Zobacz, jak długo spółka będzie w zawieszeniu.

Drewex scala akcje. Giełda zawiesza obrót
(Michał Dyjuk/Reporter)

Inwestorzy nie mają możliwości handlowania akcjami producenta mebli dla dzieci. Dziś giełda zawiesiła ich obrót. Wznowienie zaplanowane jest na 29 czerwca. Decyzja GPW ma związek z procedurą scalenia akcji Dreweksu.

Uchwała w tej sprawie została podjęta 9 czerwca. Spółka zdecydowała się na zmianę wartości nominalnej akcji z 0,63 zł na 6,30 zł. W związku z tym każde dziesięć sztuk akcji zostanie zamienionych na jedną o 10-krotnie większej wartości.

Procedura scalenia pozwoli spółce opuścić niechlubną listę alertów, na której giełda umieszcza firmy o średnim kursie akcji nieprzekraczającym 50 groszy. Specjalne oznaczenie ma na celu ostrzeżenie inwestorów przed dużym ryzykiem związanym z inwestycją w tego typu papiery.

Zawieszenie akcji potrwa do 26 czerwca włącznie. Handel zostanie wznowiony dopiero 29 czerwca. Ostatnie transakcje na papierach Dreweksu były zawierane po 20 groszy. Spółka status "groszowej" ma od 2013 roku. Przez ten czas wartość rynkowa firmy zmalała o blisko 80 procent do poziomu około 3 milionów złotych.

Notowania akcji spółki Drewex

Spółka ma duże problemy finansowe i jest w upadłości. W ubiegłym roku strata netto sięgnęła 1,5 miliona złotych. Co więcej, ostatni raz roczny zysk Drewex wykazał w sprawozdaniu za 2008 rok.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)