Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
drutex
08.04.2015 08:43

Drutex buduje wielką halę. Wyprodukuje 10 tys. okien dziennie

Inwestycja będzie kosztować spółkę około 100 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Kozioł/Money.pl)

Drutex rozpoczął budowę drugiego etapu Europejskiego Centrum Stolarki w Bytowie. Hala o powierzchni ponad 25 tys. m2 będzie kosztować około 100 milionów złotych. Inwestycja Druteksu będzie oznaczała także wzrost zatrudnienia o kilkaset osób i zwiększenie mocy produkcyjnych docelowo do 10 tysięcy okien dziennie.

- Budowę II etapu hali w ramach Europejskiego Centrum Stolarki zapowiadaliśmy już w zeszłym roku. Nasze plany jednak urzeczywistniamy szybciej niż zamierzaliśmy. W naszym przypadku rynek rośnie w zawrotnym tempie, więc dalszy rozwój ma nam umożliwić wykorzystywanie pojawiających się szans rynkowych i jeszcze odważniejszą ekspansję zagraniczną - powiedział prezes Leszek Gierszewski, cytowany w komunikacie.

- Nowy obiekt pozwoli nam na zwiększenie mocy produkcyjnych docelowo do 10 tys. okien dziennie w porównaniu z 5 tys., które produkujemy w tej chwili. Powstanie nowej hali oznacza również większą możliwość optymalizacji naszych działań. Tworząc jedną odpowiednio dużą halę, zgromadzimy znaczną część produkcji pod jednym dachem, co będzie znacznie bardziej efektywne - dodał prezes.

Po zakończeniu inwestycji firma łącznie będzie miała do dyspozycji powierzchnię użytkową ponad 91 tys. m2 rozciągającą się na powierzchni 35 ha. W nowym kompleksie znajdować się będą maszyny i urządzenia do produkcji stolarki z PVC, okleinowania profili, wytwarzania rolet oraz szyb zespolonych. Ponadto zostanie tam przeniesiona produkcja z innych hal celem optymalizacji procesów produkcyjnych, podano również.

"Zakończenie budowy nowej hali produkcyjnej ma nastąpić z końcem br. Do końca roku firma planuje także wyposażyć halę w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji stolarki. W związku z tym rozpoczęcie produkcji w nowej części hali planowane jest na I kwartał 2016 roku" - czytamy dalej.

Pierwsza część obiektu produkcyjnego, czyli ponad 30 tys. m2 powierzchni wraz z infrastrukturą, została oddana do użytkowania w październiku 2014. Prezes Leszek Gierszewski informował wtedy agencję ISBnews, że Drutex jest zainteresowany dalszą intensywną ekspansją na rynkach zagranicznych, m.in "mocnym" powrotem do USA i szerszym rozwojem w Australii.

Drutex jest największym producentem stolarki okienno-drzwiowej w Europie. W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: drutex, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz