Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
04.05.2015 16:19

Duon chce sprzedać obligacje za 60 mln zł

Emisja pierwszej transzy obligacji - za 30 mln zł - jeszcze w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Duon)
Mariusz Caliński, prezes Duon

Duon planuje wyemitować dwie serie obligacji o wartości nominalnej 60 mln zł. Emisja połowy z nich jeszcze w tym roku.

Duon ustanowił program emisji obligacji zdematerializowanych denominowanych w złotych, w ramach którego spółka może dokonać emisji dwóch serii obligacji o łącznej wartości nominalnej do 60 mln zł, podała spółka. Emisja pierwszej transzy o wartości do 30 mln zł planowana jest do końca roku.

"Program emisji przewiduje możliwość dokonywania emisji przez spółkę do 60 000 sztuk trzyletnich zdematerializowanych niezabezpieczonych obligacji na okaziciela o wartości nominalnej 1 000 zł każda w ramach dwóch serii obligacji" - czytamy w komunikacie.

Intencją spółki jest dokonanie pierwszej emisji w terminie od 1 maja 2015 r. do 31 grudnia 2015 r. o łącznej wartości nominalnej do 30 mln zł, zaś drugiej emisji w terminie od 1 stycznia 2016 r. do 30 czerwca 2017 r., przy czym łączna wartość nominalna obligacji emitowanych w ramach programu nie przekroczy 60 mln zł, podano także.

Duon podał, że środki pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój spółki zgodnie z przyjętą strategią.

Notowania tygodniowe akcji Duon

Obligacje będą oferowane w ramach oferty prywatnej oraz będą mogły zostać wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez GPW lub BondSpot.

Grupa kapitałowa Duon to jeden z wiodących w Polsce dostawców gazu ziemnego spoza grupy PGNiG. Grupa rozwija działalność w dwóch segmentach działalności: infrastruktury oraz obrotu, oferując swoim klientom dwa podstawowe produkty: gaz ziemny oraz energię elektryczną.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: energetyka, duo, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz