Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duże zmiany we władzach Grupy Onet.pl

0
Podziel się:

Główna zmiana to odejście dyrektora generalnego Roberta Bednarskiego. Jego obowiązki przejmie Jonny Crowe.

Robert Bednarski
Robert Bednarski (Piotr Tracz/Reporter)

Na początku roku nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora generalnego. Obowiązki Roberta Bednarskiego (na zdjęciu) przejmie Jonny Crowe, dotychczasowy szef pionu cyfrowego w strukturach Ringier Axel Springer Media. Bednarski z Grupą Onet związany jest od 1999 roku. Prezesem spółki został dwa lata temu.

Z końcem lutego 2015 Grupę Onet.pl opuści również Renata Morlewska-Sipior (dyrektor finansowy Grupy), a jej funkcję przejmie Grzegorz Kania, który połączy nowe obowiązki z obecnym stanowiskiem dyrektora finansowego w Ringier Axel Springer Polska.

Za lata współpracy podziękował im Mark Dekan, dyrektor generalny Ringier Axel Springer Media w Polsce. -_ Życzę im kolejnych sukcesów w dalszej karierze zawodowej - powiedział. - _ Cieszę się również, że Grzegorz Kania zgodził się podjąć nowej roli jako dyrektor finansowy Grupy Onet.pl. _ _

Jonny Crowe pełni funkcję Chief Digital Officer'a Ringier Axel Springer Media AG od października 2013 r. Od lipca 2014 jest także członkiem Rady Nadzorczej Grupy Onet.pl. Zanim dołączył do RAS Media AG, przez cztery lata był związany z firma Naspers jako Chief Operation Officer na Europę. Od ponad 15-tu lat działa na rynku internetowym w Europie i USA. Z rynkiem polskim jest związany od 2008 r.

Grzegorz Kania rozpoczął prace w Ringier Axel Springer Polska w 2012 r. jako Chief Financial Officer. W sierpniu 2014 r. wszedł w skład Group Executive Board i objął również funkcję dyrektora finansowego Grupy w Polsce. Jest specjalistą z zakresu zarządzania finansami i posiada wieloletnie doświadczenie w koncernach międzynarodowych, m.in. z sektora nowych technologii.

Grupa Onet zanotowała w ubiegłym roku 256,6 mln złotych wypływów ze sprzedaży. Zysk netto wyniósł 44,8 mln złotych. W maju przejęła ona 80 procent udziałów w serwisach Skąpiec.pl oraz Opineo.pl, z kolei w listopadzie stała się właścicielem serwisu społecznościowego NK.pl.

Większościowym udziałowcem, posiadającym 75 proc. akcji Onetu jest Ringier Axel Springer Media AG. Grupa TVN ma 25 proc. udziałów.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)