Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwieście nowych paczkomatów InPostu w miesiąc

0
Podziel się:

InPost ma w Polsce już 1300 paczkomatów a na całym świecie już 4 tysiące.

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl
Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl (Integer)

InPost zwiększył liczbę Paczkomatów w Polsce do 1 300, instalując 200 terminali w ciągu ostatniego miesiąca, podała spółka. Podtrzymała także plany zainstalowania łącznie 600 Paczkomatów w 2015 r.

Jak podkreślono, decyzja o rozbudowie sieci terminali wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów.

- Instalacja Paczkomatów InPost w kolejnych 200 lokalizacjach to odpowiedź na rosnące potrzeby konsumentów. Z naszych obserwacji wynika, że wśród użytkowników platform e-sprzedażowych - takich, jak m.in. Allegro - to właśnie osoby zamieszkałe w mniejszych miejscowościach stanowią systematycznie powiększającą się grupę odbiorców zamawianych produktów - powiedział prezes InPost Paczkomaty Ireneusz Kazimierczyk, cytowany w komunikacie.

- Zgodnie z naszymi najnowszymi danymi, dynamika liczby paczek w 2014 roku w porównaniu z rokiem 2012 przekroczyła 440 proc. Zamierzamy kontynuować dotychczasowe tempo wzrostu i systematycznie powiększać nasz udział w rynku przesyłek - dodał Kazimierczyk.

Na świecie funkcjonuje obecnie - w różnych modelach biznesowych - ponad 4 000 Paczkomatów InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6 000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Notowania tygodniowe Integer.pl

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 604 mln zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)