Notowania

finanse
22.06.2015 16:48

Dywidenda Banku Handlowego: Akcjonariusze zdecydowali o wypłacie

Na pojedynczą akcję przypadać będzie 7,43 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Citi Handlowy)
Sławomir Sikora, prezes Banku Handlowego

Akcjonariusze Banku Handlowego zdecydowali o przeznaczeniu 970,8 mln zł na dywidendę z zysku za 2014 r., co oznacza wypłatę 7,43 zł na akcję, podał bank.

"Zwyczajne walne zgromadzenie Banku Handlowego w Warszawie S.A. podjęło uchwałę w sprawie podziału zysku netto za 2014 rok, w tym postanowiło przeznaczyć na wypłatę dywidendy kwotę 970 800 828,00 złotych. Dywidenda ma charakter pieniężny. Kwota dywidendy przypadająca na jedną akcję wynosi 7 złotych 43 grosze. Liczba akcji objętych dywidendą wynosi 130 659 600 sztuk" - czytamy w komunikacie.

ZWZ ustaliło także, że 6 lipca br. będzie dniem ustalenia prawa do dywidendy, a 24 lipca br. - terminem wypłaty dywidendy.

Notowania tygodniowe akcji Banku Handlowego

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: finanse, bankowość, bhw, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz