Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dywidenda Global Cosmed: Spółka wypłaci 3,5 mln zł

0
Podziel się:

Na jedną akcję przypadać będzie 0,1 zł.

Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed
Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed (GPW)
bEISkjHF

Akcjonariusze Global Cosmed zdecydowali o przeznaczeniu 3,55 mln zł tj. 42 proc. zysku za 2014 r. na dywidendę, co oznacza 0,1 zł na jedną akcję, podała spółka.

"Przy obecnej wycenie walorów na rynku giełdowym oznacza stopę dywidendy na poziomie ok. 2,1 proc.. Dzień dywidendy ustalono na 9 lipca, wypłata zaś nastąpi 16 lipca" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z polityką dywidendową na lata 2015-2017, Global Cosmed będzie przeznaczać dla akcjonariuszy minimum 40 proc. skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy, pod warunkiem, że wskaźnik dług netto do EBITDA pozostanie na poziomie nie wyższym niż 2,5x. Wyjątkiem może być również sytuacja, w której pojawią się inne czynniki (np. plany inwestycyjne, nowe akwizycje), które sprawią, że z punktu widzenia budowy wartości dla akcjonariuszy, korzystniejsze będzie inne zagospodarowanie zysku.

bEISkjHH

- Dynamiczny rozwój i wzrost efektywności działania, które wpłynęły na wzrost generowanych wyników finansowych pozwoliły nam na to, aby w krótkim czasie od debiutu na warszawskiej giełdzie podzielić się zyskiem z akcjonariuszami, jednocześnie mając na uwadze dalszy rozwój biznesu - powiedziała prezes Global Cosmed Ewa Wójcikowska, cytowana w komunikacie.

Notowania akcji Global Cosmed

W 2014 r. Global Cosmed S.A. wypracował jednostkowy zysk netto w wysokości 8,5 mln zł wobec 7,0 mln zł w 2013 r.

Global Cosmed jest producentem kosmetyków oraz chemii gospodarczej. Spółka działa w dynamicznie rozwijającym się segmencie marek prywatnych. Spółka współpracuje z największymi sieciami w kraju i poza jego granicami m.in. z sieciami: Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi czy Kaufland. W lipcu 2013 r. zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.

bEISkjHN

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEISkjIi
business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)