Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dywidenda PKO BP. Wypłacą prawie miliard złotych

0
Podziel się:

Teraz spółka chce się skoncentrować na procesie połączenia z niedawno przejętym Nordea Bank Polska.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP
Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP (PKO BP)
bEUmJqkB

Największy bank na rynku polskim wypłaci akcjonariuszom 937,5 mln złotych zysku. Prawo do uzyskania 75 groszy na jedną akcję będzie ustalane 18 września, a wypłata nastąpi 3 października. Spółka kontynuuje również połączenie PKO BP z Noreda Bank Polska.

Decyzja jest zgodna z wcześniejszą rekomendacją zarządu przyjętą polityką dywidendową zaktualizowaną w 2012 roku. Łącznie spółka przeznaczyła na wypłatę dla akcjonariuszy 31,65 procent zysku netto za 2013 rok. Posiadacz jednej akcji otrzyma z zysku za ubiegły rok 0,75 zł. W 2013 roku zysk netto spółki przypadający na jednostkę dominującą wyniósł 3,2 miliarda złotych.

- _ W tym roku utrzymaliśmy najwyższą rentowność w sektorze, wysoką efektywność działania oraz zanotowaliśmy wzrost aktywów. Nasza pozycja kapitałowa i płynnościowa pozwala nam dzielić się zyskiem z akcjonariuszami _ - mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

bEUmJqkD

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce PKO BP i o pozostałych spółkach z GPW

Na początku kwietnia bank sfinalizował przejęcie Nordea Bank Polska. Spółka zapłaciła za akcje łącznie 2,81 mld złotych. Teraz trwa proces łączenia.

- _ W najbliższych miesiącach skoncentrujemy się na integracji przejętych aktywów Nordea oraz dalszej poprawie jakości obsługi klientów _ - dodał prezes Jagiełło.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w tym celu uchwaliło zmiany w statucie spółki w celu rozszerzenia przedmiotu działalności PKO BP o obszary dotąd nieobecne w spółce, a wykonywane przez Nordea Bank Polska.

bEUmJqkJ

- _ Są to tylko działania dostosowawcze. Dotyczą one organizowania i obsługiwania leasingu finansowego, wykonywania przez bank określonych czynności niestanowiących działalności maklerskiej, świadczenia usług certyfikacyjnych w rozumieniu przepisów o podpisie elektronicznym, z wyłączeniem wydawania certyfikatów kwalifikowanych wykorzystywanych do wykonywania czynności, których bank jest stroną i świadczenia usług agencyjnych na rzecz firmy inwestycyjnej _ - tłumaczy dla Money.pl, biuro prasowe PKO BP.

Udział rynkowy połączonych banków pod względem aktywów biorąc pod uwagę dane na koniec 2013 roku wynosi 16,3 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmJqle
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)