Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
altus tfi
24.06.2014 10:23

EBOiR chce objąć znaczny pakiet akcji Altus TFI

Spółka podała w prospekcie, że podstawowym celem oferty jest pozyskanie środków na realizację planów inwestycyjnych, zwiększenie skali działalności, głównie poprzez przejęcie innych polskich TFI.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Piotr Osiecki, prezes Altus TFI

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju obejmie do 20 procent akcji oferowanych w IPO Altus TFI za kwotę do 50 mln zł. Łączny udział banku w kapitale zakładowym funduszu stanowić będzie 5-10 procent.

Altus TFI w ramach oferty publicznej zaoferuje 16,38 mln akcji nowej emisji i do 2 mln akcji sprzedawanych. Wartość oferty może wynieść do 193 mln zł.

Od 13 do 25 czerwca do godz. 15.00 trwać będzie proces budowania księgi popytu, 25 czerwca opublikowana zostanie cena emisyjna oraz ostateczna liczba akcji oferowanych. W dniach 26-30 czerwca przyjmowane będą zapisy w transzy detalicznej, a dniach 27 czerwca-4 lipca w transzy instytucjonalnej. Przydział akcji ma się odbyć do 7 lipca.

W transzy detalicznej oferowanych będzie do 2.880.000 akcji serii F, a w transzy instytucjonalnej do 15.500.000 akcji, w tym 13.500.000 akcji serii F i do 2.000.000 akcji sprzedawanych.

Spółka podała w prospekcie, że podstawowym celem oferty jest pozyskanie środków na realizację planów inwestycyjnych, zwiększenie skali działalności, głównie poprzez przejęcie innych polskich TFI.

_ - Obecnie zarządzamy aktywami o łącznej wartości 5 mld złotych, co klasyfikuje nas mniej więcej w połowie stawki wśród polskich TFI. Dzięki środkom pozyskanym z IPO planujemy skokowy wzrost prowadzonej działalności, który możliwy będzie w drodze przejęcia średniej wielkości funduszu inwestycyjnego. Ponadto wierzymy, że nasze doświadczenie oraz wysoko wykwalifikowana kadra zarządzająca pozwolą nam na dalsze umocnienie pozycji rynkowej _ - mówi Piotr Osiecki, prezes zarządu Altus TFI.

Obecni akcjonariusze zobowiązali się do niesprzedawania swoich akcji w okresie 12 miesięcy po rozpoczęciu notowań na GPW.

Oferującym akcje Altus TFI jest Mercurius DM, a współoferującymi: DI Investors, Trigon DM oraz DM Raiffeisen.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

_ _ Podpisanie umowy ramowej z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju stanowi dla nas wyraz głębokiego zaufania i świadczy o wysokiej wiarygodności ALTUS TFI. Cieszymy się, że nasza oferta publiczna zwróciła uwagę tak liczącej się międzynarodowej instytucji finansowej jak EBOiR. Jest to dla nas jednoznaczny sygnał zaufania ze strony rynku kapitałowego. Obecnie zarządzamy aktywami o łącznej wartości 5 mld złotych, co klasyfikuje nas mniej więcej w połowie stawki wśród polskich TFI. Dzięki środkom pozyskanym z IPO planujemy skokowy wzrost prowadzonej działalności, który możliwy będzie w drodze przejęcia średniej wielkości funduszu inwestycyjnego. Ponadto wierzymy, że nasze doświadczenie oraz wysoko wykwalifikowana kadra zarządzająca pozwolą nam na dalsze umocnienie pozycji rynkowej _ – _**mówi Piotr Osiecki, prezes zarządu ALTUS TFI.**_ _

Tagi: altus tfi, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz