Notowania

ech
04.07.2014 15:30

Echo Investment domknął transakcję wartą 42 mln euro

Spółka kupiła dużą działkę w centrum Warszawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Echo Investment)
Waldemar Lesiak, wiceprezes Echo Investment

42 miliony euro - za taką kwotę spółka Echo Investment kupiła działkę w centrum Warszawy, stanowiącą teren dawnych Browarów Warszawskich.

Spółka Echo Investment kupiła ją od hiszpańskiego inwestora, Banco Financiero y de Ahorros. Działka ma około 4,4 hektara powierzchni i znajduje się między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną.

Echo Investment ma bardzo ambitne plany związane z nieruchomością. W ciągu 5-7 lat chce na niej zrealizować projekty deweloperskie o łącznej powierzchni 100 tysięcy mkw. Będą to biura i mieszkania. Szacunkowy koszt inwestycji to 1 miliard złotych.

- _ Proces był długi i trudny - prowadzenie negocjacji z wieloosobowym i zmieniającym się zespołem banku hiszpańskiego było dużym wyzwaniem, szczególnie, że mieliśmy silną konkurencję w postaci dużych, aktywnych na rynku, a nawet agresywnych inwestorów. Jednak dzisiaj to my mamy olbrzymią satysfakcję z tej spektakularnej akwizycji _ - mówi cytowany w informacji spółki Waldemar Lesiak, wiceprezes Echo Investment, odpowiedzialny za transakcję.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ech, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz