Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ech
25.02.2014 12:35

Echo Investment emituje obligacje za 100 mln zł

Wyemitowane papiery stanowią 16,33 procent kapitałów własnych

Podziel się
Dodaj komentarz
(Patryk Ptak/REPORTER)

Firma deweloperska Echo Investment, której prezesem jest Piotr Gromniak (na zdjęciu) wyemitowała obligacje warte 100 milionów złotych. Dzięki nim spłaci papiery, których termin wykupu przypada na czerwiec.

Emisja obligacji to element programu podpisanego z mBankiem w 2011 roku. Wartość nominalna jednej obligacji to 10 tysięcy złotych.

Zgodnie z informacją spółki papiery zostały wyemitowane na okres kończący się 19 lutego 2019 roku. Oprocentowanie obligacji ustalone zostało w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę dla inwestorów. Odsetki wypłacone będą w okresach półrocznych. Wykup obligacji w dniu wykupu nastąpi po wartości nominalnej obligacji. Wyemitowane obligacje nie są zabezpieczone.

- _ W ocenie Zarządu Spółki Echo Investment SA w okresie ważności wyemitowanych obligacji, ogólne zobowiązania Echo Investment SA będą utrzymywane na bezpiecznym poziomie, a wskaźniki zdolności do obsługi zadłużenia kształtują się na poziomach zapewniających zdolność do obsługi zobowiązań wynikających z emitowanych obligacji _ - czytamy w komunikacie spółki.

Wyemitowane obligacje stanowią 16,33 procent kapitałów własnych Echo Investment według stanu na dzień 30 września 2013 roku.

Echo Investment miała w trzecim kwartale 2013 roku 5,4 miliona złotych zysku netto wobec konsensusu 9 milionów złotych straty. Przychody grupy wyniosły 140,7 miliona złotych i były o blisko 13 procent wyższe od konsensusu na poziomie 124,7 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ech, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz