Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Edas planuje połączenie swoich spółek

0
Podziel się

Firma ogłosiła wzrost przychodu i rentowności w pierwszej połowie 2013 roku.

Edas planuje połączenie swoich spółek
(Edas)
bErvalOZ

Poinformowała również, że planuje połączenie spółek Airbus Military, Astrum i Cassidian w jeden oddział odpowiedzialny za przemysł obronny i kosmiczny (Defence and Space Division).

Połączenie wspomnianych podmiotów stanowi odpowiedź grupy na zmieniające się warunki rynkowe i zamrożone albo nawet malejące budżety obronne Zachodu. Restrukturyzacja zapewni optymalizację dostępu do rynku, synergię kosztów i rynków oraz poprawę konkurencyjności. Zwiększy także widoczność marki europejskiego lidera branży kosmicznej i obronnej.

Spółka Airbus Helicopters z jej produktami na rynki cywilne i wojskowe pozostanie bez zmian. Technika wiropłatów jest wysoce wyspecjalizowana i konieczne jest utrzymanie silnych związków pomiędzy produktami cywilnymi i wojskowymi.

bErvalPb

Realizacja nowej strategii rozpocznie się 1 stycznia 2014 roku i zakończy się w drugiej połowie tego roku. Nowy plan ma wesprzeć strategię Flightpath 2015 i zwiększyć przychody udziałowców grupy. Przed pełnym wprowadzeniem zmian konieczne jest zakończenie kilku etapów prac regulacyjnych, konsultacji z radami pracowniczymi i innych procedur procesu zatwierdzania.

Oddział Airbus Defence & Space będzie zatrudniał około 45 000 pracowników i generował roczne obroty w wysokości około 14 mld EUR. Siedzibą spółki będzie Monachium w Niemczech.

- _ To co dziś ogłaszamy to ewolucja a nie rewolucja. To kolejny logiczny etap rozwoju naszej firmy. Potwierdzamy dominującą pozycję komercyjnej aeronautyki w grupie oraz restrukturyzujemy i koncentrujemy nasze działania w branży obronnej i kosmicznej, aby zmniejszyć koszty, zwiększyć rentowność i poprawić pozycję rynkową. Zmiana nazwy połączy po prostu całą firmę pod naszą najlepszą marką, która uosabia międzynarodowość, innowacyjność i integrację, a także odpowiada za dwie trzecie naszych przychodów _- komentuje w informacji przesłanej przez firmę Tom Enders, CEO Edas.

W pierwszej połowie tego roku przychody Edas wzrosły o 6 proc. do 26,3 mld euro, dzięki dostawie samolotów komercyjnych Airbusa i stabilnym przychodom spółek Eurocopter, Astrium i Cassidian. Przychody z zamówień samolotów wojskowych Airbus Military utrzymują się na stałym poziomie 5 mld euro.

bErvalPh

Wartość przyjętych zamówień wzrosła natomiast ponad trzykrotnie do 96,6 mld euro. Silny trend wzrostowy utrzymał się także w drugim kwartale, zwłaszcza w Airbus Commercial. Sektor przemysłu obronnego i kosmicznego nadal otrzymywał zamówienia, choć wolniej niż w 2012 roku.

_ - W pierwszych sześciu miesiącach osiągnęliśmy dobre wyniki i możemy potwierdzić realizację założeń na 2013 r. _ – powiedział Tom Enders. _ - W drugiej połowie roku priorytetem będzie generowanie przychodów finansowych i realizacja programów _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl
Tylko 8 proc. biur podróży radzi sobie finansowo Drastycznie spadł odsetek biur podróży będących w bardzo dobrej kondycji finansowej.
Ich metody zagrażają polskiej gospodarce Kraje rozwinięte powinny wziąć pod uwagę negatywne skutki swoich niekonwencjonalnych polityk monetarnych dla gospodarek rozwijających się i wschodzących.
Opozycja nie chce ratować polskiej spółki W opinii Tadeusza Aziewicza (PO) polski narodowy przewoźnik LOT wymaga głębokiej restrukturyzacji, gdyż w przeciwnym razie grozi mu upadłość.
bErvalPC
business news
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)