Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EGB Investments chwali się dobrymi wynikami

0
Podziel się:

Minione półrocze dla grupy to zysk netto na poziomie 2,14 mln zł, przy przychodach ogółem w wysokości 28 mln zł. - To bardzo dobry wynik - podsumowuje Krzysztof Matela, prezes EGB Investments S.A.

Krzysztof Matela
Krzysztof Matela (fot. materiały prasowe)

Minione półrocze dla grupy to zysk netto na poziomie 2,14 mln zł, przy przychodach ogółem w wysokości 28 mln zł_ . - To bardzo dobry wynik - _podsumowuje Krzysztof Matela, prezes EGB Investments S.A.

- _ W ostatnim półroczu zintensyfikowaliśmy działania w zakresie obsługi wierzytelności z dwóch segmentów, które cechują wysokie przychody - przyznaje prezes zarządu EGB Investments S.A. Tłumaczy jednak, że należy pamiętać, że w przypadku wierzytelności tego rodzaju, w odróżnieniu od wierzytelności konsumenckich, przychody nie występują w sposób ciągły i z reguły wpływy pojawiają się z kilkumiesięcznym przesunięciem w stosunku do daty rozpoczęcia windykacji. _

W pierwszych dwóch kwartałach wartość portfela na rynku wierzytelności sekurytyzowanych, osiągnęła blisko pół miliarda złotych, przy czym, w analogicznym okresie poprzedniego roku, było to 10,4 mln zł. Portfel wierzytelności całej Grupy Kapitałowej, kupionych i obsługiwanych na zlecenie oraz w ramach sekurytyzacji, w drugim tylko kwartale br. wzrósł o 215 mln zł, a w całym półroczu o blisko 800 mln zł.

Prezes EGB Investments jest zadowolony z takiego wyniku._ - Dzięki __ temu mamy materiał do pracy na kolejne kwartały i jednocześnie zwiększyliśmy znacząco nasz potencjał przychodowy we wszystkich realizowanych liniach produktowych. _

Na wzrost wartości portfela - obok transakcji przeprowadzonych przez spółkę dominującą, wpływ miała również rosnąca z okresu na okres liczba transakcji wykupu należności przez spółkę zależną EGB Finanse sp. z o.o.

_ - Spółka ta konsekwentnie zdobywa kolejnych klientów z sektora mikro i małych przedsiębiorstw, zainteresowanych sprzedażą faktur, których data wymagalności jeszcze nie zapadła. Świadczyć to może o potencjale, który nadal drzemie w tym segmencie rynku _– podkreśla prezes EGB Investments S.A.

Zobacz notowania spółki EGB Investments z ostatniego roku

EGB Investments S.A. to spółka dominująca w Grupie Kapitałowej EGB Investments działająca od 1995 roku. Jest firmą dedykowaną zarządzaniu masowymi wierzytelnościami konsumenckimi i korporacyjnymi. Jej klientami są dostawcy portfeli wierzytelności na rynku, m.in. banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, operatorzy płatnej telewizji i korporacje z sektora usług teleinformatycznych. Od września 2010 roku EGB Investments S.A. jest notowana na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

business news
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)