Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eko Export otworzy zakład unikalny w skali światowej

0
Podziel się:

Eko Export m.in. dzięki nowej inwestycji zamierza zarobić w tym roku ponad 30 mln zł. To dwukrotnie więcej niż w 2013 roku.

Jacek Dziedzic, prezes Eko Export
Jacek Dziedzic, prezes Eko Export (eko export)
bEEqGXph

W najbliższych trzech miesiącach Eko Export uruchomi pierwszy zakład do pozyskiwania mikrosfery oparty na nowej technologii. Spółka zapewnia, że będzie to najbardziej innowacyjna instalacja na świecie. Na pytanie Money.pl o stopień zaawansowania inwestycji, biuro zarządu zapewnia, że prace są już na ukończeniu. Ma się to przyczynić do podwojenia zysków w 2014 roku.

W biurze prasowym spółki usłyszeliśmy, że powstający w Kazachstanie zakład będzie wyjątkowy w skali światowej. Co ma go wyróżniać? Wysoka wydajność. Spółka wyławia popioły węglowe z zawartością mikrosfery z gigantycznych jezior, do których usuwają je elektrownie. Tradycyjnie możliwe jest uzyskanie jedynie 15-20 procent mikrosfery podczas takiego procesu. Nowa instalacja ma pozwolić na pozyskanie 95 procent produktu. Mikrosfera jest używana m.in. do wytwarzania opon, zapraw murarskich, desek surfingowych, a nawet elementów statków kosmicznych.

Uruchomienie zakładu, który powstaje w Kazachstanie, planowane jest na koniec drugiego kwartału tego roku. Cała inwestycja pochłonie około 5 milionów euro.

bEEqGXpj

- _ Niezależnie od ilości pozyskiwanej mikrosfery, samo uruchomienie zakładu w Astanie przyczyni się też do skokowych wzrostów produkcji i sprzedaży mikrosfery w III i IV kwartale 2014 roku _ - zapewnia w liście do akcjonariuszy prezes Jacek Dziedzic (na zdjęciu).

Spółka prognozuje osiągnięcie w całym 2014 roku przychodów w wysokości 65 mln zł oraz zysku netto w wysokości 30,1 mln zł. W osiągnięciu tego celu ma nie przeszkodzić fakt, że spółka importuje surowiec głównie z Kazachstanu i Rosji. W odpowiedzi na pytania Money.pl, biuro zarządu EkoExport zapewnia, że mimo trudnej sytuacji w tamtym regionie, nie ma obaw o dostawy. Dopiero wojna mogłaby przeszkodzić w normalnej działalności, ale spółka na obecną chwilę w ogóle nie bierze takiego scenariusza pod uwagę.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEqGXpK
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)