Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Eko Export przyjęła politykę dywidendową

0
Podziel się

Chcemy zapewnić naszym akcjonariuszom atrakcyjny poziom rentowności kapitału przy równoczesnym utrzymaniu bezpiecznego poziomu zadłużenia spółki - czytamy w komunikacie.

Eko Export przyjęła politykę dywidendową
(EKO EXPORT S.A.)
bErvfpuJ

Eko Export w polityce dywidendowej zakłada, że za 2013 rok na ten cel trafi 50-65 proc. zysku, a za 2016 rok 70-90 procent zysku.

_ Chcemy zapewnić naszym akcjonariuszom atrakcyjny poziom rentowności kapitału przy równoczesnym utrzymaniu bezpiecznego poziomu zadłużenia spółki. Przy zachowaniu tego założenia Zarząd uznaje za zasadne rekomendowanie wypłaty jak najwyższych dywidend (...) _ - napisano w komunikacie Eko Export, której dyrektorem rozwoju biznesu jest Zbigniew Bokun (na zdjęciu).

Zgodnie z planami zarząd spółki będzie rekomendował dywidendy na poziomach:

bErvfpuL
Planowana dywidenda Eko Export
rok dywidenda (względem zysku netto)
źródło: PAP
2013 50-65 proc.
2014 60-70 proc.
2015 60-80 proc.
2016 70-90 proc.

_ Przeprowadzone symulacje wykazują potencjał pięciokrotnego zwiększenia produkcji w porównaniu z 2013 rokiem bez jednoczesnej potrzeby dalszego inwestowania w najbliższym czasie w urządzenia w zakładzie w Polsce _ - napisano w komunikacie.

Czytamy dalej, że oznacza to w konsekwencji możliwość utrzymania kosztów na obecnym poziomie, co w efekcie przełoży się na wzrost marży, a tym samym wypracowany zysk emitenta.

Eko Export w pierwszym półroczu wypracował ponad 16 milionów złotych przychodów, czyli o ponad 6 milionów więcej, niż rok wcześniej. Jeszcze szybciej rósł zysk na poziomie operacyjnym - spółka z 1,6 miliona powiększyła go do 6,5 miliona złotych. W podobnym tempie rósł też wynik i na koniec pierwszych sześciu miesięcy tego roku wyniósł 5,4 miliona złotych.

bErvfpuR

Spółce urosło też zadłużenie. Zobowiązania krótkoterminowe z 1,6 powiększyły się do 8,9 miliona złotych na koniec omawianego okresu. O połowę spadły za to zobowiązania długoterminowe, do 213 tysięcy złotych.

bErvfpvm
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)