Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Ekologiczna rewolucja w BMW. Model i3 to dopiero początek

0
Podziel się:

Najnowszy model niemieckiego producenta jest w sprzedaży dopiero od 3 tygodni. Trwają już prace nad kolejną wersją, która ukaże się w przyszłym roku.

Paul de Courtois, dyrektor generalny BMW Group Polska
Paul de Courtois, dyrektor generalny BMW Group Polska (BMW Group Polska)

Lider aut z segmentu premium w Polsce wprowadził do sprzedaży pierwszy seryjnie produkowany model zasilany wyłącznie energią elektryczną. BMW wychodzi tym samym na przeciw zmianom w zakresie ekologii. Kolejnym krokiem w rozwoju tej części biznesu niemieckiego producenta ma być zaprezentowany już na targach we Frankfurcie model i8. Do sprzedaży ma trafić w przyszłym roku.

BMW i3 to pierwszy seryjnie produkowany model BMW serii i oraz innowacyjna koncepcja mobilności zawarta w samochodzie segmentu premium o zerowej emisji spalin. Najnowszy projekt nawiązuje zarówno do typowej dla BMW sportowej charakterystki, jak i wydajności, proponując czteromiejscowe, przestrzenne auto.

_ - Najnowszy model BMW i3 jest przykładem rewolucyjnego podejścia do motoryzacji. Mowa o zupełnie innowacyjnej technologii budowy samochodu - podkreśla w rozmowie z Money.pl Paul de Courtois, dyrektor generalny BMW Group Polska. - W BMW i3 zastosowaliśmy po raz pierwszy w seryjnej produkcji kabinę pasażerską wykonaną z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym. Ten lekki materiał kompensuje większą wagę baterii oraz obniża środek ciężkości, dzięki czemu auto ma większy zasięg oraz lepiej się prowadzi. Na jednym ładowaniu przejedzie 130-160 kilometrów. Innowacyjność i rozwiązania środowiskowe BMW i3 zostały ostatnio wyróżnione tytułem Europejskiej Zielonej Kierownicy przyznawanej przez prestiżowy magazyn Auto Bild _- tłumaczy Paul de Courtois.

To pierwszy, ale nie jedyny model tego typu. Kontynuacją ma być zaprezentowany na targach we Frankfurcie model i8, który do sprzedaży trafi najprawdopodobniej w przyszłym roku.

_ - BMW i3 jest na rynku bardzo krótko, więc pierwsze podsumowania sprzedaży będą możliwe na koniec roku. Jednak już teraz widzimy duże zainteresowanie ze strony klientów, notujemy m.in. liczne zgłoszenia na jazdy próbne _ - komentuje Paul de Courtois. Money.pl próbowało uzyskać informacje na temat zakładanych prognoz sprzedaży nowego modelu, natomiast zarząd BMW oficjalnie nie przedstawia swoich szacunków.

Według zapowiedzi Paula de Courtois, kierunek związany z rozwojem _ ekologicznych aut w BMW będzie kontynuowany i rozwijany. - _ Mamy dwa kierunki rozwoju: ewolucyjny i rewolucyjny. Ewolucja to w naszym przypadku zaawansowane technologie EfficientDynamics, które mają na celu ograniczanie emisji CO2 i zużycia paliwa. Nie bez wpływu na naszą politykę są regulacje unijne, do których chcemy się dostosować _ - tłumaczy prezes BMW. - Jesteśmy liderem pod względem zmniejszenia emisji CO2 w naszej nowej flocie - od 1995 roku przeciętnie obniżyliśmy ją aż o 30 procent _- podkreśla.

BMW jako marka premium zdołała przejść przez ostatnie kryzysowe lata suchą stopą. - _ Co roku utrzymujemy pozycję lidera w segmencie premium na polskim rynku, ale także i na świecie. Ten rynek cały czas się rozwija i notuje kilkuprocentowe wzrosty. W sposób zrównoważony powinniśmy się rozwijać także w kolejnych latach _ - zapewnia Paul de Courtois. Potwierdzają to najnowsze wyniki sprzedaży.

Sprzedaż samochodów w Grupie BMW
liczba sprzedanych samochodów listopad 2013 zmiana % względem 2012 narastająco do listopada 2013 zmiana % względem 2012
Samochody grupy BMW 174 996 2,70% 1 777 017 6,80%
BMW 149 663 3,20% 1 499 308 8%
MINI 24 873 -0,80% 274 575 0,70%

źródło: BMW Group

Według najnowszych danych sprzedaż BMW wzrosła w listopadzie do 149.663 pojazdów (w roku ubiegłym: 144980) co oznacza przyrost prawie 3,2-procentowy. Narastająco od początku roku było to 1.499.308 aut, czyli o 8 procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Znaczący udział w tym miały najnowsze modele.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)