Notowania

Przejdź na
deutsche telekom
20.09.2013 11:28

Ekspansja Deutsche Telekom. Wydali 500 mln euro na...

Telekomunikacyjny gigant kupił za około 500 mln euro spółkę GTS. Czy ten zakup ucina spekulacje na temat zainteresowania firmy Netią?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kandschwar/GNU/Wikipedia)
Rene Obermann, prezes DT

Deutsche Telekom, zarządzany przez Rene Obermanna (na zdjęciu), kupił za około 500 mln euro spółkę telekomunikacyjną GTS - podał Bloomberg, powołując się na niemiecki Manager Magazin. Czy ten zakup ucina spekulacje na temat zainteresowania firmy Netią?

W wyniku dzisiejszych doniesień akcje Deutsche Telekomu około godziny 13 czasu polskiego zwyżkowały o 0,99 procenta.

Na początku września Wall Street Journal donosił, że Deutsche Telekom dokonuje przeglądu swojej aktywności w Europie Wschodniej. Rene Obermann, prezes spółki, miał się zastanawiać, czy firma powinna wyjść z tych rynków regionu, gdzie ma jedynie telefonię mobilną, czy przejmować aktywa stacjonarne i szerokopasmowe, aby umocnić swoją pozycję.

Jak widać zdecydował się na to drugie. Oprócz zakupu GTS Europe pod uwagę miał brać zakup Netii. Na razie nie wiadomo, czy ten plan też zostanie zrealizowany. Firma nie wydała jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Co ciekawe, media donosiły także, że przejęciem GTS mogła być zainteresowana również sama Netia.

GTS świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów biznesowych. Jest obecny w pięciu krajach: w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. Główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie.

GTS CE należy do konsorcjum prywatnych funduszy inwestycyjnych, na czele którego stoją Columbia Capital i M/C Venture Partners oraz Innova Capital. Do konsorcjum należą także HarbourVest Partners, Oak Investment Partners i Bessemer Venture Partners.

Czytaj więcej w Money.pl
Roaming w UE. Rewolucji jednak nie będzie Mimo szumnych zapowiedzi, Komisja Europejska nie zrówna cen za połączenia krajowe i te do innych krajów Unii.
Ericsson inwestuje 800 mln euro w chmurę Firma ma zamiar wybudować trzy globalne centra nowych technologii. Dwa z nich będą się mieścić w Szwecji, jedno w Kanadzie.
Nowy szef Orange Polska. Prosto z Etiopii Rada Nadzorcza powołała Bruno Duthoit na stanowisko prezesa największego operatora telefonicznego w Polsce.
Tagi: deutsche telekom, business news, wiadomości, wiadmomości, telekomunikacja, gospodarka, prosto z firm, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz