Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elektronika będzie drożeć. Komputronik oczekuje wzrostu przychodów

0
Podziel się:

Wszystko przez umacniającego się dolara względem złotego. Przez pół roku kurs wzrósł o 20 procent.

Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika
Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika (Tomasz Sąsiada/Money.pl)

Komputronik w okresie przedświątecznym sprzedał sprzęt elektroniczny za prawie 640 mln zł. Najbliższe miesiące mają być co najmniej tak samo dobre. Prezes Wojciech Buczkowski (na zdjęciu) spodziewa się wzmożonych zakupów w obawie o podwyżki cen. Elektronika będzie drożeć przez umacniającego się dolara.

_ - Najbliższe tygodnie powinny przynieść wzrosty sprzedaży, zwłaszcza jeśli klienci odpowiednio zareagują na prognozy cen dotyczące rynku elektroniki w Polsce. Znaczne podwyżki cen wiązać się będą ze wzrostem kursu dolara amerykańskiego _- zapowiada Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.

_ - W ciągu ostatniego półrocza był to wzrost o ponad 20 procent, natomiast tylko w ostatnim miesiącu kurs wzrósł o blisko 10 procent. Nie ma wątpliwości, że sytuacja ta bardzo szybko znajdzie odzwierciedlenie w cenach _ - tłumaczy prezes. _ - Towary z nowych dostaw, które na sklepowych półkach pojawią się na przełomie stycznia i lutego, z pewnością będą już droższe. Klienci powinni więc pospieszyć się z zakupami, by jeszcze w niższych cenach zakupić sprzęt z zapasów, jakie sprzedawcy poczynili na czwarty kwartał _ - przekonuje.

Rekordowe pod względem sprzedaży Komputronika okazały się ostatnie miesiące. W czwartym kwartale 2014 roku przychody spółki osiągnęły poziom 637,5 mln zł. Oznacza to wzrost w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku o prawie 200 mln zł, czyli blisko 43 procent. Przekłada się to na zysk handlowy na poziomie 41,5 mln zł.

Dobre wyniki ostatnich miesięcy są związane przede wszystkim z okresem przedświątecznym, kiedy na prezenty kupujemy często sprzęt elektroniczny. Wyniki po trzecim kwartale pokazują, iż Komputronik kontynuuje tendencję wzrostową z poprzednich miesięcy. Większe przychody ze sprzedaży związane są ze zwiększeniem aktywności we wszystkich kanałach - szczególnie dotyczy to sprzedaży do e-commerce oraz w salonach sieci Komputronik, w tym w wielkopowierzchniowych salonach Komputronik Megastore w Warszawie i Poznaniu. Wyróżniającą dynamikę posiada też sprzedaż do przedsiębiorstw.

W okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2014 roku, czyli w pierwszych trzech kwartałach roku obrotowego 2013/2014, Komputronik miał szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług na poziomie około 103,8 mln zł wobec 87,0 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Szacunkowe przychody handlowe ze sprzedaży towarów i usług wyniosły około 1613,8 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)