Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elzab podzieli się zyskiem. Zapowiedzieli wysokość dywidendy

0
Podziel się:

W styczniu tego roku zarząd Elzabu podjął decyzję w sprawie przyjęcia polityki dotyczącej wypłaty zysku dla akcjonariuszy.

Elzab podzieli się zyskiem. Zapowiedzieli wysokość dywidendy
(Lukasz GRUDNIEWSKI/EAST NEWS)

Elzab przyjął politykę dywidendową, która przewiduje przeznaczanie na dywidendy 30-70 procent zysku netto grupy (jednak nie więcej niż wyniósł zysk jednostkowy jednostki dominującej), począwszy od wyników za 2014 roku, podała spółka.

W styczniu 2015 r. zarząd Elzabu podjął decyzję w sprawie przyjęcia polityki dotyczącej wypłaty dywidendy. Elzab to producent urządzeń elektronicznych, jak m.in. kasy fiskalne.

_ - Z uwagi na dobrą sytuację finansową spółki i grupy kapitałowej, Elzab S.A. zamierza w przyszłości rekomendować walnemu zgromadzeniu podejmowanie uchwał w sprawie wypłaty dywidendy w wysokości od 30% do 70% skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej, jednak nie więcej niż zysk netto spółki wykazany w jednostkowym sprawozdaniu finansowym spółki _ - czytamy w raporcie.

Wysokość rekomendowanej dywidendy uzależniona będzie od aktualnej sytuacji rynkowej, możliwości i potrzeb finansowania rozwoju grupy kapitałowej oraz uwzględniać będzie bezpieczeństwo finansowe spółki oraz podmiotów z jej grupy kapitałowej, podkreślono.

Notowania akcji spółki Elzab od początku roku

_ - Zgodnie z podjętą uchwałą zarządu spółki, polityka wypłaty dywidendy obowiązuje i znajduje zastosowanie począwszy od podziału zysku netto spółki za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2014 r. _ - napisano także.

Rekomendacja zarządu będzie każdorazowo przedkładana do akceptacji rady nadzorczej. W I-IV kw. 2014 roku spółka miała 24,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 12,92 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 186,96 mln zł w porównaniu z 111,09 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-IV kw. 2014 r. wyniósł 19,43 mln zł wobec 12,90 mln zł zysku rok wcześniej.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)