Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
30.06.2015 14:54

Energa kończy modernizacje w Kaliszu i Ostrołęce

Inwestycje miały wartość ponad 58 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(media.energa.pl)

Energa kończy prace modernizacyjne sieci ciepłowniczych w Kaliszu i Ostrołęce, o łącznej wartość ponad 58 mln zł, podała spółka.

Inwestycje prowadzone są przez spółki zależne Energa OPEC w Ostrołęce i Ciepło Kaliskie.

"W ciągu prowadzonych w ostatnich latach prac obie spółki wymieniały infrastrukturę na wielu odcinkach sieci, ale przede wszystkim wdrażały nowoczesny system zarządzania siecią ciepłowniczą. W jego ramach zdalnie odczytywane są parametry jednocześnie u wszystkich odbiorców ciepła, co pozwala nie tylko na optymalne modelowanie pracy sieci i dostosowanie jej parametrów do zmieniających się warunków pogodowych, ale też na szybsze lokalizowanie i usuwanie awarii" - czytamy w komunikacie.

Energa OPEC w trakcie prac trwających w Ostrołęce od końca 2011 roku wymieniła 6,5 km sieci kanałowych na nowe sieci preizolowane oraz przebudowała 2,5 km sieci napowietrznych. Efektem prac, które w tym roku zakończą się w Kaliszu, będzie m.in. 17,7 km nowych preizolowanych sieci ciepłowniczych oraz przebudowa 17 węzłów ciepła.

Obie spółki zmniejszyły straty przesyłu i ubytki wody sieciowej. Ciepło Kaliskie szacuje, że przeprowadzone prace pozwolą każdego roku zaoszczędzić 35 tys. GJ, czyli ilość ciepła potrzebną do ogrzania przez rok około 700 nowych domów jednorodzinnych.

Wartość projektu realizowanego w Ostrołęce wynosi 27,5 mln zł, z czego już zrealizowano inwestycje na kwotę 25 mln zł. Koszt inwestycji w Kaliszu, realizowanych w ramach projektu rozpoczętego jeszcze w 2007 roku przez miasto, wynosi prawie 31 mln zł. Łącznie 35 mln zł finansowania pochodzi ze środków europejskich.

Należące do grupy Energa spółki zajmujące się dystrybucją i wytwarzaniem ciepła działają w Ostrołęce, Kaliszu, Żychlinie oraz Elblągu. Całkowita długość ich sieci ciepłowniczych to 175,3 km.

Notowania tygodniowa akcji Energi

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Moc zainstalowana grupy wynosiła na koniec 2014 r. 1,36 GWe, z czego 41 proc. stanowią OZE.

Tagi: energetyka, eng, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz