Notowania

energa
07.01.2015 15:51

Energa znalazła dużego kupca na energię elektryczną

Umowa opiewa na blisko 77 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)

Energa Obrót, wchodząca w skład spółki zarządzanej przez Mirosława Bielińskiego (na zdjęciu) podpisała umowę z KGHM Polska Miedź. Za blisko 77 milionów złotych będzie dostarczać koncernowi energię przez cały 2015 rok.

- _ Zawarcie umowy na dostawy energii elektrycznej dla tak dużego klienta jakim jest KGHM Polska Miedź S.A. jest realizacją naszych ambitnych celów sprzedażowych. (...) Pozyskanie KGHM to także potwierdzenie skuteczności przyjętej strategii, której jednym z filarów jest rozwój sieci sprzedaży poza terenem dystrybucji Grupy Energa _– podkreśla Krzysztof Koronkiewicz, wiceprezes Zarządu Energa Obrót, odpowiedzialny za sprzedaż.

Rzeczywiście, w opublikowanych rok temu założeniach strategii rozwoju grupy na lata 2013-2020 zaplanowano między innymi modernizację i rozbudowę sieci dystrybucyjnej.

Dziś grupa Energa obsługuje ponad 2,9 mln odbiorców (w większości są to gospodarstwa domowe) i znajduje się na trzeciej pozycji sprzedawców energii w kraju. Jej sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości około 191 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 77 tysięcy km kwadratowych, co stanowi około 25 procent powierzchni kraju.

Dwa dni temu spółka poinformowała, że zmodernizowała z tego 730 km linii i przyłączy. Wydała na to prawie 250 milionów złotych. _ Dzięki przeizolowaniu linie energetyczne nie reagują wyłączeniem, gdy spadnie na nie gałąź, a nawet - gdy oprze się o nie pień złamanego drzewa _ - czytamy w komunikacie. Energa - Operator zapewnia, że _ czas ewentualnych awarii ulega znaczącemu skróceniu dzięki wykorzystaniu rozłączników sterowanych radiowo _. W 2014 roku spółka zamontowała na sieci prawie 780 takich urządzeń.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: energa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz