Notowania

energia dla firm
06.11.2013 13:05

Energia dla Firm będzie sprzedawała gaz

Spółka powstała trzy lata temu. Aktualnie dostarcza energie elektryczną do małych i średnich przedsiębiorstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Energy Supplier)

Spółka Energia dla firm będzie dostarczać gaz dla małych i średnich przedsiębiorstw. Firma, której głównym udziałowcem jest widoczny na zdjęciu Robert Zagożdżon powstała dzięki deregulacji rynku energetycznego w Polsce.

Energia dla firm w listopadzie uruchamia sprzedaż gazu do odbiorców biznesowych z wykorzystaniem obecnych kanałów sprzedaży energii elektrycznej.

- _ Największą szansę upatrujemy w tym, że rynek jest zmonopolizowany przez jednego dostawcę (PGNiG). Liczymy, że powtórzy się sytuacja ze zmonopolizowanego wcześniej rynku energii elektrycznej. Chcemy najlepsze praktyki z rynku energii elektrycznej przełożyć na rynek gazu - wprowadzać innowacyjne produkty i walczyć obsługą klienta _ - wyjaśnia Robert Zagożdżon, główny udziałowiec spółki.

Firma chce kierować ofertę gazową do tego samego segmentu klientów, do którego oferuje sprzedaż energii, czyli sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Za ponad połowę zużycia energii w Polsce odpowiada przemysł, a za prawie 10 procent handel i usługi. Jest to łącznie około 200 tysięcy podmiotów.

- _ Uruchomienie sprzedaży gazu nie wiąże się dla nas z dużymi nakładami inwestycyjnymi _- informuje spółka.

Według prognoz firmy udział gazu w rynku nośników energii wynosi w Polsce około 13 procent, podczas gdy średnia dla UE to 24 procent. Popyt na gaz ziemny w Polsce rośnie z roku na rok, w latach 2006-2011 tempo wzrostu wyniosło przeciętnie 2,2 procent rocznie.

Od uwolnienia cen energii elektrycznej minęło sześć lat

Nieregulowane ceny energii są obecne na polskim rynku od 6 lat. Dotyczy to podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Energia Dla Firm rozpoczęła działalność w 2010 roku. W ciągu niecałych trzech lat wypracowała ona 300 mln złotych przychodu.

- _ Aktualnie energia jest sprzedawana w taki sam sposób jak telefonia komórkowa czy usługi finansowe. Nasi handlowcy zaczęli dojeżdżać do Klientów, pokazywać korzyści wynikające ze zmiany dostawcy. Jeszcze kilka lat temu klient w branży energetycznej był traktowany jak petent _ – tłumaczy Piotr Ostaszewski prezes Energii Dla Firm.

Energia Dla Firm dzięki masowym przełączeniom swoich klientów wymusiła na OSD uproszczenie wszelkich procedur. To, co kiedyś wymagało stosu dokumentów dzisiaj jest wysyłane mailem. Pozwoliło to większej ilości klientów skorzystać z zasady TPA (zakup prądu od dowolnego sprzedawcy).

Tylko w ciągu ostatniego roku, hurtowe ceny zanotowały spadek rzędu ponad 20 procent. Eksperci rynku przewidują, że ceny energii osiągnęły już ten poziom, w którym za chwilę nastąpi zwrot i ceny zaczną znowu rosnąć.

- _ W następnym roku planujemy wdrożenie kilku nowych rozwiązań technologicznych, dzięki którym nasi Klienci otrzymają dostęp do narzędzi pozwalających świadomie zarządzać energią. Dzięki temu planujemy wzrost wartości naszego biznesu w roku 2014 i dalszy trzycyfrowy wzrost w kolejnych latach _ – mówi Prezes Energia Dla Firm.

Nie tylko przedsiębiorcy

Firma walczy również o kontrakty wśród samorządów. Nie czekając na wygaśnięcie dotychczasowych umów na dostawę energii, samorządy, zainteresowane optymalizacją zakupową znalazły sposób na osiągnięcie niższego kosztu jednostkowego zakupu prądu. Przygotowując się do przyszłych przetargów, zaczęły tworzyć grupy zakupowe, pozwalające zawalczyć o lepszą cenę. Od 2012r. można zaobserwować wzrost zainteresowania tworzeniem takich grup.

- _ Obecnie mamy do czynienia z grupami które w prosty sposób poprzez efekt skali chcą zmniejszyć jednostkowy koszt zakupu _ - dodaje Piotr Ostaszewski

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: energia dla firm, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz