Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Energia dla Firm obiecuje Radomiowi zaoszczędzić miliony

0
Podziel się

Zwycięska spółka została wyłoniona w wyniku przetargu, którego całkowita wartość wyniosła 31 milionów złotych.

Energia dla Firm obiecuje Radomiowi zaoszczędzić miliony
(materiały prasowe)
bEavrZIl

Prezydent miasta Andrzej Kosztowniak oraz prezes Energii dla Firm Piotr Ostaszewski podpisali umowę na dostarczanie energii elektrycznej dla Radomia. Energia dla Firm będzie nowym dostawcą przez najbliższe dwa lata. Prezes obiecuje, że dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez spółkę miasto zaoszczędzi około 7 milionów złotych.

Umowa przewiduje dostarczanie energii elektrycznej do wszystkich budynków użyteczności publicznej w mieście i okolicznych gminach. Swoim zasięgiem obejmuje 118 miejskich i gminnych jednostek organizacyjnych, takich jak urzędy, instytucje, szkoły oraz przedszkola, itp. Jednostki te posiadają łącznie 1473 punktów poboru energii. Współpraca Energii dla Firm z Radomiem w zakresie sprzedaży energii elektrycznej rozpocznie się już 1 lipca 2013 r.

Zwycięska spółka została wyłoniona w wyniku przetargu, którego całkowita wartość wyniosła 31 milionów złotych. Najważniejszym kryterium wyboru była cena. Energia dla Firm wygrała między innymi z firmami PGE Obrót S.A. i Energa Obrót S.A. - _ Wiemy, jak ważna jest cena energii, stosujemy rozwiązania, które pozwalają im oszczędzać i dzięki temu wygrywamy z największymi _ – cieszył się Piotr Ostaszewski.

bEavrZIn

Energia dla Firm istnieje na rynku od 3 lat. Energię elektryczną sprzedaje ponad 25 000 klientom. W 2012 roku firma odnotowała wzrost przychodów, wynoszący blisko 300 mln złotych - trzykrotnie więcej niż w roku 2011. Roczny wolumen obrotu energią
osiągnął poziom 1,1 TWh dając firmie 1 procent udziału w całym rynku sprzedaży energii i 3 procenty w kategorii MSP. Plany na 2013 zakładają osiągnięcie rocznego wolumenu na poziome 2 TWh – co oznacza podwojenie wartości z 2012 roku.

bEavrZIO
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)